Aktualności
Plan naprawczy w toku

Plan naprawczy w toku

Miasto przygotowuje się do rozstrzygnięcia dwóch przetargów na kwotę ponad 12 mln zł.

To jeden z elementów programu naprawczego finansów, do uchwalenia którego miasto zostało zobowiązane przez Regionalną Izbę Obrachunkową. W ramach obniżenia wskaźnika zadłużenia podjęto decyzję o sprzedaży kilkudziesięciu hektarów gruntów z prawem ich późniejszego odkupienia. Chodzi w większości o tereny błoni siedleckich.

Miasto otrzymało już zgłoszenia od chętnych na kupno kilku nieruchomości. – Mamy dwie oferty i jesteśmy w posiadaniu wadium w przetargach nr 2 i 3, dotyczących działek między ulicą Poniatowskiego a stawami oraz targowicy przy ulicy Targowej. Łącznie jest to kwota ponad 12 mln zł – przyznał podczas październikowej sesji rady miasta Kazimierz Paryła, skarbnik miasta. – Przed nami jeszcze część niejawna, czyli definitywne zaakceptowanie ofert, kwot i zasad przedstawionych przez oferenta. Najprawdopodobniej między 15 a 20 listopada pieniądze znajdą się na koncie miasta – dodał skarbnik.

Miasto czeka jeszcze na zgłoszenia do przetargu nr 1 na największą, 60-hektarową działkę. – Oferty i wadium w wysokości 6 mln zł spodziewamy się około 10 listopada. Myślę, że pod koniec miesiąca przetarg zostanie pozytywnie rozstrzygnięty – tłumaczył K. Paryła.

Skarbnik wyjaśnił, że jeśli uda się zrealizować przetargi, miasto przez kilka najbliższych lat, a może nawet całą następną kadencję nie miałoby kłopotu ze wskaźnikami długu, a co za tym idzie z płynnością finansową.

KO