Diecezja
Źródło: KAROL PRZESMYCKI
Źródło: KAROL PRZESMYCKI

Platynowe Mikrofony rozdane!

Już po raz czwarty przyznane zostały "Platynowe Mikrofony" Katolickiego Radia Podlasie. Ogłoszenie wyników plebiscytu i wręczenie nagród miało miejsce 29 czerwca w Pratulinie, w ramach obchodów jubileuszu 190-lecia diecezji siedleckiej oraz 16-lecia istnienia Radia.

Platynowe Mikrofony to statuetki, które stanowią uznanie dla pracy osób i instytucji, które w ciągu ubiegłego roku szczególnie przyczyniły się do rozwoju i funkcjonowania rozgłośni. Są one rokrocznie przyznawane w kilku kategoriach. O przyznaniu nagród decydują słuchacze Radia, którzy mogą głosować na zgłoszonych wcześniej kandydatów.

Uroczystość wręczenia “Platynowych Mikrofonów” poprowadzili Joanna Kuczborska i Tomasz Budek, a pomagali im: Dyrektor naszej rozgłośni, ksiądz kanonik Sławomir Kapitan, Dyrektor Strategiczny Radia – Grzegorz Skwarek i ksiądz Dariusz Denisiuk. Podsumowując 16 lat istnienia Radia, jego dyrektor, ks. kanonik Sławomir Kapitan, powiedział: „Katolickie Radio Podlasie to medium, które ma ewangelizować i głosić Dobrą Nowinę, ale także chce przekazywać to, co dzieje się wokół nas w duchu dobrych wartości chrześcijańskich. Chcemy mówić o wydarzeniach dziejących się w regionie, patrząc na naszą rzeczywistość przez pryzmat dobra”.

A oto tegoroczni laureaci:

W kategorii “Osobowość Radiowa” statuetkę otrzymał ksiądz Tomasz Bieliński – opiekun duchowy audycji “Drogami Młodości”. Jest On niewątpliwie wyrazistą postacią i – ze wzajemnością – lubi mikrofon, co słychać na antenie.

W kategorii „Misja ewangelizacyjna na co dzień” statuetka powędrowała do Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach – tradycyjnie uznawaną w diecezji siedleckiej za miejsce kultu Św. Józefa.  

Kolejne kategorie i laureaci:

“Modelowa współpraca z Katolickim Radiem Podlasie” – Jacek Kobyliński – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.

“Przyjaciele Radia” – Koło Przyjaciół Radia w Rossoszu. Nagrodę odebrała Agnieszka Wawryniuk, zastępczyni prezesa Koła.

Oprócz statuetek rozlosowano 2-osobową wycieczę do Gniezna. Główną nagrodę otrzymała Anna Kuszpit. Ponadto rozlosowane zostały dwie nagrody niespodzianki, które otrzymały: Marta Wawer i Helena Kopeć.

(xaa)