Kultura
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

Plenerowe imprezy

Tegoroczne wakacje w Białej Podlaskiej mijają pod znakiem muzyki i kina. Spotkania odbywają się na placu Wolności i w Parku Radziwiłłowskim. Jest w czym wybierać.

Zacznijmy od centrum miasta. To tu, w każdy piątek o 19.00 można zobaczyć młode gwiazdy, prezentujące różne style muzyczne. Wakacyjne koncerty na pl. Wolności z tygodnia na tydzień gromadzą coraz większą widownię.

Do tej pory przed bialczanami zaprezentowali się m.in.: Jazz Trio i Gosia Markiewicz, Full Power Spirit, Kasia Sawczuk oraz Silk. Przed nami wstępy: Seaside Jazz Band (7 sierpnia), Dominika Kanderskiego Blues Band (14 sierpnia) i Chwilki (21 sierpnia).

Inne atrakcje zaplanowano w Parku Radziwiłłowskim. Pierwsza oferta dotyczy koncertów muzyki poważnej. Utwory klasyczne grają członkowie Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. Pierwszy koncert odbył się 19 lipca. Kolejne zaplanowano na niedziele 2, 9, 16 i 21 sierpnia. Występy rozpoczynają się zawsze o 16.00. Repertuar przygotowuje dyrektor szkoły muzycznej Waldemar Robak. Patronat honorowy nad koncertami objęli prezydent Dariusz Stefaniuk i senator Grzegorz Bierecki.

W sierpniu wystartuje kino letnie. Projekcje będą odbywały się zawsze o 20.00. Produkcje podzielono na trzy kategorie. W ramach „polskich poniedziałków” wyświetlone zostaną: „Poranek kojota” (10 sierpnia), „Jasminum” (17 sierpnia) i „Sztos” (24 sierpnia). Ciekawie zapowiadają się także „koncertowe wtorki”. W parku na dużym ekranie zaprezentowane będą: koncert Michaela Jacksona „Live At Wembley” (4 sierpnia) i ACDS „Live At Riverplate” (11 sierpnia), film o Beyonce „Life Is But a Dream/Live in Atlantic” (18 sierpnia) oraz występ Kings of Leon „Live At The 02” (25 sierpnia). Środowe wieczory miną pod hasłem kina światowego. W ramach wakacyjnych projekcji wyświetlone zostaną takie hity jak: „Nietykalni” (5 sierpnia), „Nauka spadania” (12 sierpnia), „Kobieta w czerni” (19 sierpnia) i „Żelazna dama” (26 sierpnia). O repertuarze kinowym, poprzez głosowanie, zadecydowali sami bialczanie. Wstęp na wszystkie koncerty i projekcje filmowe jest wolny! Organizatorzy zapewniają wygodne leżaki. Chętni mogą wziąć ze sobą koce.

AWAW