Diecezja
Płomyk do nieba

Płomyk do nieba

9 grudnia, o 17.00, w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej celebrowana będzie Msza św. w intencji zmarłych dzieci.

– Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy stracili swoje pociechy w różnym wieku i czasie – zachęca Wiesław Krawczyk, jeden z inicjatorów i organizatorów, oraz dodaje: – Przedświąteczny czas to taki wyjątkowy moment, w którym szczególnie odczuwamy brak bliskiej nam osoby.

Po nabożeństwie odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny, w trakcie którego rodzice zaprezentują wiersze na temat żałoby i tego, co czują po stracie dziecka. O oprawę muzyczną zadba schola Cantorum Misericordis Christi. Punktem kulminacyjnym stanie się zapalenie światełek pamięci. – Prosimy rodziców, aby przynieśli zdjęcia swoich dzieci. Fotografie na czas Mszy św. umieszczone zostaną przy ołtarzu. Rodzice zapalając znicz, wypowiedzą imię swojego dziecka. Dzięki czemu połączymy się sercem i myślami z naszymi dziećmi – mówi Krawczyk.

Dzień pamięci dzieci, które odeszły, organizowany jest w Białej już od kilku lat. – Uczestniczą w nim rodzice, których pociechy zmarły w ostatnim roku. Jest to dla nich czas refleksji i dużego wsparcia. Ale przychodzą też osoby, które straciły dzieci 20 czy 30 lat temu. Dziękują za spotkanie i przyznają, że do tej pory nie mieli z kim o tym porozmawiać. Podczas takiego spotkania tworzy się wspólnota – podsumowuje W. Krawczyk.

KO