Sport
Źródło: K
Źródło: K

Po 20 latach

W miniona niedzielę, 8 lutego, po dwudziestu latach przerwy został rozegrany mecz hokejowy w Siedlcach. Swego czasu sekcja hokejowa Pogoni należała do czołowych zespołów II ligi, walcząc o pierwszą, a w szkoleniu młodzieży klub odnosił wiele sukcesów.

Klub z Siedlec może pochwalić się wychowaniem Wiesława Jobczyka, jednego z najlepszych polskich hokeistów w historii tej dyscypliny sportu. Teraz, po latach, powołano Siedleckie Towarzystwo Hokejowe, która chce reaktywować hokej w mieście, a jednocześnie wspierać  budowę krytego lodowiska. Na razie na sztucznym, przenośnym lodowisku ekipa z Siedlec wskrzesiła rozgrywanie spotkań hokejowych meczem z zespołem z Mińska Mazowieckiego. Drużyna Siedlec składająca się głównie z hokeistów, którzy grali przed laty, była wyraźnie lepsza od mińszczan, wygrywając 14:2. Tym samym, powtarzając wynik z pierwszego spotkania rozegranego między tymi zespołami w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie w Siedlcach cieszyło się sporym zainteresowaniem, gromadząc na trybunach znaczną grupę widzów. W tym sezonie siedlczanie grali też w Białymstoku, gdzie przegrali z miejscową drużyną 2:3 i właśnie z tym zespołem, jak i ekipami amatorskimi z Lublina oraz Warszawy, planuje zagrać w najbliższym czasie w Siedlcach.

STH Siedlce – KH Mińsk Mazowiecki 14:2. Bramki dla Siedlec: Mikołajczuk 4, Krzymowski, Dmowski po 2, M. Ciuhak, K. Ciuhak, M. Marcziszewski, J. Marciszewski, Żak, Jakubowski po 1. Mińsk Mazowiecki: Szablewski, Mroczek.

Andrzej Materski