Aktualności
Po pierwsze - zdrowie

Po pierwsze – zdrowie

Już wkrótce gmina ogłosi konkurs dla podmiotów medycznych, który wyłoni operatora dla nowo powstałego ośrodka zdrowia w Nowym Opolu. Po Pruszynie to już druga tego typu placówka.

– Zdrowie jest dla nas sprawą priorytetową – zauważa wójt Henryk Brodowski. – Stąd decyzja o wybudowaniu kolejnego obiektu, w który gmina zainwestowałablisko 1,6 mln zł. Własny ośrodek zdrowia to ogromne udogodnienie. Tym razem na łatwiejszy i lepszy dostęp do służby zdrowia mogą liczyć mieszkańcy Nowego i Starego Opola, Świerczyny, Ostrówka i Igań – dopowiada.

Jak informuje włodarz, budynek zostanie wydzierżawiony na trzy lata. Umowa zostanie zawarta z tym operatorem, którego oferta będzie najkorzystniejsza. Na jakich zasadach ma działać placówka? – Przez pięć dni w tygodniu w ośrodku będzie przyjmował lekarz rodzinny, przez trzy dni pediatra. Raz w tygodniu – ginekolog. Ponadto jest tu również przygotowane miejsce na punkt apteczny, w którym będzie można od ręki zrealizować otrzymaną receptę. Chcemy kompleksowo zadbać o najważniejsze potrzeby mieszkańców w zakresie zdrowia – informuje H. Brodowski. – Trzy lata to czas wstępny, który pozwoli gminie, mieszkańcom oraz podmiotowi prowadzącemu „rozeznać” się w temacie. Nie wykluczamy wydłużenia dzierżawy na kolejne lata – dodaje.

Budynek nowej przychodni jest gotowy do działania, pięknie zagospodarowano również teren wokół. Warto wspomnieć, że obok przyszłego ośrodka działa ogólnodostępna siłownia zewnętrzna, plac zabaw, jest też parking. Kiedy pojawią się tu pierwsi pacjenci? Władze gminy zakładają otwarcie placówki już na początku wakacji.

Iwona Zduniak-Urban