Aktualności
Po pierwsze żłobek

Po pierwsze żłobek

Zbuduję żłobek miejski na 120 miejsc - zapowiedział Karol Tchórzewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec.

Pod lokalizację inwestycji wskazał działkę miejską przy ul. Jana Pawła II, pomiędzy parkiem wodnym i Domem Pomocy Społecznej „Dom Nad Stawami”. Obecnie nieruchomość wystawiona jest na sprzedaż. – Ta tablica zniknie, jak zostanę prezydentem – obiecał K. Tchórzewski podczas spotkania z dziennikarzami, które odbyło się 1 czerwca.

Budowa żłobka to pierwszy punkt programu wyborczego kandydata PiS. – W Siedlcach rodzi się rocznie 900 dzieci, a baza żłobkowa i przedszkolna jest zbyt mała – zauważył samorządowiec. – Obecnie w żłobkach mamy 120 miejsc. To za mało na ponad 70-tysięczne miasto. Takie też sygnały otrzymujemy od mieszkańców. Nie każdego stać na wykupienie miejsca w prywatnej placówce. Tymczasem nie ma lepszego wsparcia młodych, czynnych zawodowo osób, jak danie im możliwości powrotu do pracy i gwarancji, że ich dzieci będą mogły liczyć na dobrą i profesjonalną opiekę. Jako ojciec i głowa rodziny nie tylko mam świadomość tych problemów. Ja je przeżywam tak samo jak inni rodzice i wiem, że w naszym mieście powinny być wybudowane żłobki publiczne – podkreślił K. Tchórzewski.

Środki na inwestycję mają pochodzić z rządowego programu Maluch Plus. – W 2018 r. przeznaczono na ten cel 500 mln zł. Dofinansowanie z tego programu wynosi 50%. Wybudowanie nowego żłobka na miejskiej działce to koszt ok. 4,5 mln zł – wyliczał kandydat PiS, dodając, że z programu finansowany jest także pierwszy rok działalności placówki. – Jesienią ruszają nabory na rok 2019. Będziemy gotowi z wnioskiem – poinformował.

Więcej w papierowym wydaniu „EK”.

HAH