Źródło: D
Źródło: D

Po raz pierwszy

Po emocjonującej końcówce Koszykarze SKK Siedlce wygrywają po raz pierwszy w I lidze.

Do meczu obie drużyny przystępowały z postanowieniem wygrania I meczu w tegorocznych rozgrywkach. Obaj beniaminkowie z grup 1 II ligi nie wygrały dotychczas żadnego z czterech meczów. Spotkanie w sumie miało wyrównany przebieg, poza drugą kwartą, kiedy goście zagrali słabo pod względem skuteczności rzutowej. Oba zespoły miały lepsze i gorsze okresy gry. Po trzech kwartach SKK prowadził 49:41 i wydawało się, że utrzyma przewagę do końca. Goście jednak nie zrezygnowali – odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Na minutę przed końcem było 59:56 dla nich. SKK zdołał jednak rzucić 4 punkty po rzutach wolnych i z gry (Kamil Sulima), i mógł się cieszyć z pierwszej wygranej.I liga mężczyzn

5 kolejka:

SKK Siedlce – Astoria Bydgoszcz 60:59 (15:19, 14:5, 20:17, 11:18)

SKK: Miś 23, Okoła 12, Sulima 10, Strychalski 9, Czyż 4, Wójcicki 2, Nędzi, K. Chomka, Kuriańczyk, Bal. Trener: Araszkiewicz.

Pozostałe wyniki: Start LublinZnicz Basket Pruszków 79:88 po dogrywce, AZS Radex SzczecinSportino Inowrocław 82:83, Sokół ŁańcutAZS Politechnika Warszawska Warszawa 75:80, ŁKS ŁódźMKS Dąbrowa Górnicza 69:73, Asseco Prokom II GdyniaRosasport Radom 68:70, Polonia 2011 WarszawaGKS Tychy 35:80, Spójnia Stargard SzczecińskiGórnik Wałbrzych 99:62