Po trzy punkty na wyjazdach

Siatkarze KPS i Wilgi wygrywają po 3:1 w Warszawie i Hajnówce.

Lider z Siedlec raczej pewnie pokonał dotychczasowego wicelidera – MOS Wolę w Warszawie. W I secie siedlczanie cały czas prowadzili i spokojnie wygrali do 18. II set przebiegał na początku podobnie. Potem jednak gospodarze zagrali bardzo dobrze zagrywką, co sprawiło siedlczanom sporo kłopotów i na przewagi siedlczanie musieli uznać wyższość rywali. Kolejne dwie partie to wyraźna dominacja ekipy trenera Macieja Nowaka. Prowadzenie siedlczan od początku do końca setów i wygrane do 20 i 17. W spotkaniu z MOS-em siedlczanie zagrali dobrze zagrywką, dobrze też funkcjonowało przyjęcie i blok. Pojedynek Pronaru z Wilgą w Hajnówce miał, mimo zwycięstwa garwolinian, wyrównany przebieg, poza czwartym setem. W pierwszej partii goście prowadzili na początku 5-6 punktami, jednak Wilga zdołała doprowadzić do wyrównania i przechylić szalę na swoją korzyść. W drugiej było odwrotnie. To Wilga wyszła na prowadzenie, gospodarze wyrównali, ale ostatnie słowo należało do gości. W trzecim secie znów przewaga Pronaru, Wilga wyrównała stan seta, ale końcówka należała tym razem do gospodarzy. Ostatni set zaczął się od zdecydowanego prowadzenia, sześcioma punktami przez Wilgę i tym razem Pronar nie był w stanie odpowiedzieć, ulegając w tej partii do 15. Zespół Wilgi mógł zaimponować dużym zaangażowaniem i walecznością. Należy zwrócić uwagę, że garwolinianie zagrali aż w 11-osobowym składzie. W następnej kolejce derby regionu. Wilga zagra z KPS w Garwilinie.II liga mężczyzn

12 kolejka:

MOS Wola Warszawa – KPS Siedlce (18:25, 27:25, 20:25, 17:25)

KPS: Ranecki, Jesień, Rejowski, Łęgowski, Majcherek, Kowal (l), Krzaczek oraz Pruski.

Trenerzy: Nowak, Podgórzak.

Pronar Hajnówka – Wilga Garwolin 1:3 (
21:25, 21:25, 25:19, 15:25)

Wilga: Sokołowski, Postek, Poinc, Szyćko, Żuber, Pierzchalski, Wykowski (libero) – Grzelecki, Górecki, Żyłkowski. Trenerzy: Głowacki, W. Poinc.

Pozostałe wyniki: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Camper Wyszków 0:3, AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UWM Olsztyn 2:3, pauza: Bzura Ozorków.