Region
Źródło: MS
Źródło: MS

Pociągi przyspieszają

Mieszkańcy Białej Podlaskiej od dłuższego czasu narzekają na swoją kolej. Podróż z Siedlec do Białej potrafi trwać nawet 4,5 godziny.

Wszystko przez modernizację linii kolejowej na odcinku Siedlce-Terespol. To z tego powodu pociągi pospieszne przejeżdżające przez Białą od Łukowa zwalniały i jechały jak zwykłe. To znacznie wydłużało czas podróży. – Czasem potrafi stać godzinę w Międzyrzecu – skarżą się mieszkańcy, którzy nie mają innej alternatywy podróży. Kolejnym problemem jest brak możliwości korzystania z połączeń międzynarodowych, których trasa przebiega przez miasto. Sprawą zainteresowali się nawet radni. – W związku z sygnałami mieszkańców, napisaliśmy wniosek o przywrócenie połączeń kolejowych – mówi radny Wojciech Sosnowski.

Od 14 grudnia utrudniania mają się skończyć. W nowym rozkładzie jazdy, jak zapewnia PKP Przewozy Regionalne, zaplanowano kursowanie pociągów pospiesznych na trasach: Terespol – Kraków – Terespol, Terespol – Szczecin/Zielona Góra – Terespol oraz Terespol – Warszawa Zachodnia – Terespol. W piśmie skierowanym do radnych widnieje zapewnienie, że „w nowym rozkładzie jazdy prace modernizacyjne nie będą skutkowały skracaniem pociągów pospiesznych”.

Kolejną dobrą informacja dla bialczan jest zatrzymywanie się w mieście pociągu międzynarodowego relacji Moskwa – Praga – Moskwa. Mieszkańcy nie będą mogli jednak skorzystać z pociągu relacji Berlin – Moskwa – Berlin, gdyż prowadzi on tylko wagony sypialne i nie przewiduje postoju w Białej Podlaskiej.

JAG