Aktualności
Początek tradycji

Początek tradycji

W piątek, 5 kwietnia, w hali Agencji Rozwoju Miasta odbył się I Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali o puchar biskupa siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Organizatorom udało się zachęcić do udziału drużyny z całego regionu, które rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców. – Myślę, że ta impreza ma dwa walory: sprzyja rozwojowi, powodując, że człowiek w zdrowiu zdobywa kolejne lata swojego życia. Służy także integracji szkół katolickich. Spotkania dają młodzieży nie tylko strawę intelektualną, duchową, ale również radość życia – tak główne cele turnieju przedstawiał ks. Jacek Świątek, dyrektor I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach.

Najlepsze w rywalizacji chłopców okazało się Salezjańskie Liceum z Sokołowa Podlaskiego, natomiast w zmaganiach dziewcząt zwyciężyło siedleckie I KLO.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, wszyscy uczestnicy dyplomy, a najlepsi zawodnicy indywidualnie statuetki.

Zawodniczką turnieju została Weronika Szpura (I KLO), najskuteczniejszą uczestniczką turnieju wybrano Ewelinę Ciach (SLO Sokołów Podl.), z kolei nagrodę bramkarską otrzymała Karolina Małetka (SLO Mińsk Maz.).

Wśród chłopców indywidualne wyróżnienia przypadły Kamilowi Komorkowi (SLO Mińsk Maz.) – najlepszy zawodnik, Jakubowi Rosakowi (SLO Sokołów Podl.) – najskuteczniejszy zawodnik oraz Jakubowi Ułaszewskiemu (KLO Garwolin) – najlepszy bramkarz.

– Choć wśród uczestników nie było zawodowych drużyn, to uważam, że poziom turnieju był umiarkowanie wysoki. Dla młodzieży, która wzięła udział w rozgrywkach liczyły się przede wszystkim radość i rozwój. Ma jednak nadzieję, że w kolejnych edycjach poziom ten będzie się zwiększał – podsumował ks. Świątek.

Turniej był dużym sukcesem organizacyjnym. Miejmy zatem nadzieję, że na stałe zagości w kalendarzu imprez sportowych.


Kategoria dziewczęta: I miejsce – I KLO Siedlce, II miejsce – SLO Sokołów Podlaski, III miejsce – SLO Mińsk Mazowiecki.

 

Kategoria chłopcy: I miejsce – SLO Sokołów Podlaski, II miejsce – KLO Garwolin, III miejsce – I KLO Siedlce, IV miejsce – SLO Mińsk Mazowiecki.

KK