Aktualności
Poczuj ducha historii

Poczuj ducha historii

W dniach 15-16 czerwca trwać będzie IV Pieszy Rajd Śladami kpt. „Ostoi”. Organizatorzy zapraszają do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu dzieci, młodzież i dorosłych.

Do wyboru będą trzy trasy: 28 km, 25 km lub 10 km Baza zlokalizowana będzie w urokliwym zakątku leśnictwa Jata.

Do udziału zapraszają: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej (ŚZŻAK) Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik” wraz z partnerami organizacyjnymi: Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju, Mazowieckim Towarzystwem Strzeleckim im. Marszałka J. Piłsudskiego gminami Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwem Łuków. Patronat Honorowy nad imprezą objął prezes zarządu głównego ŚZŻAK prof. dr hab. Leszek Żukowski.

Celem Rajdu jest uczczenie pamięci bohaterów polskich podziemnych formacji wojskowych walczących z okupantami w okresie II wojny światowej, w szczególności żołnierzy z lasów łukowskich. Rajd będzie wiódł szlakiem miejsc związanych z ludźmi, którzy oddali życie za wolność ojczyzny, jego baza będzie zlokalizowana w miejscu biwakowym rezerwatu Jata. Na uczestników czeka piękna trasa, czuwanie przy ognisku i noc pod namiotami. W bazie rajdu natomiast – wiele atrakcji: prezentacja uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia żołnierskiego, diorama obozu partyzanckiego z udziałem rekonstruktorów ze ŚZŻAK Koło Łuków, a także szereg konkursów i atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegóły, trasy i regulamin rajdu można znaleźć na portalach internetowych www.tphOrlik.org.pl i na www.lukow.ug.gov.pl.

LI