Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Poczuj radość Ewangelii!

Jeśli chcemy zachęcić młodego człowieka do zagłębienia się w słowo Boże, to musimy mu je atrakcyjnie przedstawić - mówi Ewa Makowska. Tegoroczna, 26 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej przebiega pod hasłem: „Poczuj radość Ewangelii!”.

Zanim została koordynatorem, była uczestnikiem 19 edycji OKWB. - Podczas pierwszego roku studiów zostałam wybrana prezesem zarządu diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Do moich obowiązków należało m.in. odpisywanie na maile. Jedna z nadesłanych wiadomości dotyczyła wsparcia konkursu biblijnego na szczeblu diecezji - opowiada E. Makowska. Rok później otrzymała propozycję pełnienia funkcji koordynatora OKWB w diecezji siedleckiej. - Mój poprzednik, Kamil Sulej, wszedł do zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” - wyjaśnia.

Obecnie pani Ewa sprawuje nadzór nad przebiegiem OKWB w diecezji siedleckiej. Jest także odpowiedzialna za kierujący sprawami organizacyjnymi sekretariat ogólnopolski konkursu. Ponadto koordynuje prace regionu warszawsko-łódzkiego i oddziału okręgowego w Warszawie.

 

Głód autorytetów

Konkurs początkowo miał zasięg lokalny, a jego zainicjowanie – jak tłumaczy E. Makowska – podyktowane było potrzebą wyjścia do młodych ludzi z konkretną propozycją. – OKWB to efekt wyzwania, jakie postawiono członkowi ówczesnych władz naczelnych Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Sławomirowi Józefiakowi. Pan Sławomir wielokrotnie powtarzał, że pomysł konkursu to owoc działania Ducha Świętego – wspomina koordynatorka.

Dziś w OKWB uczestniczy młodzież z całej Polski. To, że odbywa się praktycznie we wszystkich diecezjach, potwierdza, jak cenna jest to inicjatywa i jak szeroki zyskała rozgłos. Za sukcesem przemawiają też liczby. We wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu udział wzięło łącznie blisko pół miliona uczestników z 1,5 tys. szkół ponadpodstawowych. ...

AW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł