Diecezja
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

Poczwórna uroczystość

23 września parafia pw. św. Stanisława Kostki będzie obchodziła odpust ku czci swojego patrona. Uroczystościom towarzyszyć mają obchody pierwszej rocznicy śmierci ks. kan. Jana Czapskiego.

 
Podczas niedzielnych uroczystości zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca poprzedniego proboszcza i budowniczego nowego kościoła. W spotkaniu wezmą udział: mama śp. ks. Jana i jego rodzeństwo. Tego dnia nastąpi też otwarcie oraz poświęcenie zmodernizowanego placu przed świątynią.

– Inwestycja została dofinansowana ze środków europejskich. Dzięki niej nasz kościół uzyskał godną oprawę. Plac został utwardzony kostką. Upamiętniliśmy też zarys fundamentów dawnej drewnianej świątyni. Został on wyróżniony granitową kostką. Obok kościoła ustawiliśmy dwie drewniane ściany, na których umieściliśmy dwie tablice. Jedna informuje o historii dawnego kościoła. Na drugiej wypisane są imiona i nazwiska proboszczów, którzy w niej posługiwali. W centrum, na kamieniach wyjętych z fundamentów, umieszczona została figura naszego patrona, św. Stanisława Kostki. Na placu pojawią się również trawniki i niska zieleń – wylicza ks. Dariusz Parafiniuk, proboszcz parafii w Wólce Dobryńskiej.

W czwartą niedzielę września do użytku oddane zostanie ponadto Wiejskie Centrum Aktywności Społecznej. Tak nazywa się sala spotkań na plebanii. Jest ona wyposażona w rzutnik, tablicę oraz meble. W ramach inwestycji zorganizowano przy niej aneks kuchenny i zaplecze sanitarne. Środki na centrum także pochodziły częściowo z funduszy unijnych. Jak mówi proboszcz, sala jest otwarta dla wszystkich i na wszystko, co nie stoi w sprzeczności z działalnością Kościoła. Obecnie korzysta z niej m.in. parafialna schola.

Uroczysta suma odpustowa, połączona z wyżej opisanymi obchodami, rozpocznie się o 12.30 w miejscowym kościele.

Agnieszka Wawryniuk