Aktualności
Pod hasłem wolności

Pod hasłem wolności

Gminny Ośrodek Kultury oraz nieformalna grupa RAZEM zapraszają na cykl pikników realizowanych w ramach projektu programu „Działaj Lokalnie” Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury „Stuk-Puk” oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Pikniki organizowane są na strzelnicy w lesie „Baran” oraz stadionie gminnym przy GOK/OSP w Kąkolewnicy. Pierwsza z imprez odbyła się 23 lipca. W ramach spotkania pod hasłem „Wolność – dobro wspólne” odbyły się igrzyska przedszkolaków, pokaz sprawności jednostki OSP Kąkolewnica oraz wyposażenia samochodu gaśniczego. Ponadto wakacyjny turniej szachowy pod hasłem „Wolność 89 – logiczne myślenie”, konkursy strzeleckie przygotowane przez koło LOK w Kąkolewnicy, gry i zabawy.

Kolejny piknik odbędzie się 30 lipca. Jego hasło to: „Wolność – Aktywność – Budowanie tożsamości”. Zaplanowano na ten dzień zabawy i konkurencje sportowe przygotowane przez KS GROM Kąkolewnica, warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży oraz zabawy integracyjne.

Ostatni piknik odbędzie się 27 sierpnia. Nie zabraknie na nim konkursów takich jak: wokalny, taneczny, „Jaka to melodia”, „Jeden z dziesięciu”. Zaplanowano również warsztaty malarskie dotyczące symboli wolności, pokaz sekcji karate Kyokushin, gry i zabawy, konkurencje przygotowane przez koło LOK w Kąkolewnicy. Dla uczestników pikników przewidziane są upominki i atrakcyjne nagrody. Wszystkie imprezy są finansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i lokalnych darczyńców, a ich organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.

BZ