Aktualności
Pod jednym dachem

Pod jednym dachem

7 maja odbędzie się w Siedlcach II Kongres Służby Liturgicznej, któremu towarzyszyć będzie hasło: „Pod jednym dachem”. Jest to zjazd członków służby liturgicznej z całej diecezji.

Będzie on czasem wspólnej modlitwy i okazją do wymiany doświadczeń związanych ze służbą przy ołtarzu. I Kongres Służby Liturgicznej ph. „Służyć Panu z radością” miał miejsce 22 maja 2021 r. i zgromadził ok. 800 przedstawicieli służby liturgicznej ołtarza z 26 dekanatów naszej diecezji, łącznie ok. 800 osób.

Zaproszenie
Zgłoszenia na tego roczny kongres przyjmowane są do 2 maja. Dokonują ich księża opiekujący się parafiach służbą liturgiczna ołtarza – tylko poprzez formularz na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Służby Liturgicznej – ddsl.siedlce.pl. Do udziału w Kongresie zaproszeni są: ministranci każdego stopnia, lektorzy po formacji ministranckiej, członkowie scholi dziecięcych i młodzieżowych, psałterzyści, zakrystianie, kościelni, siostry zakonne, katecheci i opiekunowie służby liturgicznej.
Na kongres przyjedzie zespół ministrancki MWM – Kato Styl Życia z parafii w Katowicach-Bogucicach oraz alumni Wyższego Seminarium Duchownego diecezji siedleckiej. 

Bogaty program
Spotkanie podzielono na dwie części. Pierwsza odbędzie się na rolkowisku przy ul. Prusa 6 i rozpocznie się o 9.15 od rejestracji uczestników. O 9.30 w tematykę kongresu wprowadzi zebranych ks. Tomasz Koprianiuk, następnie glos zabierze bp Grzegorz Suchodolski. O 10.00 rozpocznie się konferencja tematyczna. Na 10.30 przewidziano koncert ewangelizacyjny muzycznego zespołu ministranckiego MWM – Kato Styl Życia. W programie uwzględniono też program powołaniowy alumnów Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Ok. 12.00 uczestnicy kongresu wyrusza do kościoła św. Józefa, gdzie odbędzie się druga część kongresu: o 12.45 sprawowana będzie Eucharystia, po której zaplanowano agapę. 

LI