Źródło: ARCHIWUM

Pod kontrolą liderów

Koszykarki MKK Siedlce rozpoczęły drugą fazę rozgrywek w I lidze. Na początek zmagań grupy C (finałowej), w której grają po cztery najlepsze zespoły z rozgrywek zasadniczych z grup A i B, siedlczanki zmierzyły się z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Rutynie, doświadczeniu i większym umiejętnościom zawodniczek z Siedlec drużyna gości przeciwstawiła dużą ruchliwość oraz konsekwencję. Z batalii zwycięsko wyszedł MKK. W pierwszej kwarcie siedlczanki zagrały bardzo skutecznie, obejmując prowadzenie 7 pkt.

Z kolei w drugiej, grając szczelną defensywą, zwiększyły przewagę o następne 5 pkt. Prowadząc 12 pkt po pierwszej części spotkania, w drugiej MKK – jak wytrawny bokser – trzymał rywalki na dystans, uważając, by te nie zrobiły mu krzywdy. Ostatecznie zespół z Siedlec zwyciężył różnicą 9 pkt i po wygranej prowadzi zdecydowanie w ligowej tabeli. Jak dotąd drużyna z Siedlec nie przegrała w lidze żadnego meczu, zaś zwycięstwo z Ostrovią było 17 wygraną z rzędu.

MOIM ZDANIEM

Marta Urbaniak (MKK Siedlce)

Wygrałyśmy spotkanie pewnie, chociaż rywalki z Ostrowa Wielkopolskiego były nieustępliwe i walczyły o jak najlepszy wynik do samego końca. Myślę, że w rewanżu na swoim terenie będą jeszcze groźniejsze. Po poczynaniach Ostrovii widać, że zespoły z grupy B, z którymi się zmierzymy, są silniejsze niż z naszej grupy A. Mecz z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego stanowi dobre przetarcie przed czekającymi nas spotkaniami z silniejszymi rywalkami.

Rewanż za porażkę

W dotychczasowych rozgrywkach II ligi sezonu 2013/14 koszykarze SKK Siedlce doznali tylko jednej porażki, przegrywając w pierwszej rundzie rozgrywek II ligi z Rosą II w Radomiu. W tej sytuacji siedlczanie chcieli nie tylko wywalczyć kolejne punkty do tabeli w drugim ligowym starciu, ale także zrewanżować się za przegraną w Radomiu.

SKK przystąpił do meczu skoncentrowany, co było widać w poczynaniach gospodarzy już od pierwszych minut spotkania. Siedlczanie zaimponowali w pierwszej kwarcie skutecznością, a w drugiej grą w obronie, co dało im prowadzenie do przerwy 40:21. Dla wielu widzów przewaga gospodarzy na półmetku rywalizacji praktycznie rozstrzygała losy meczu, a jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej SKK. Tymczasem dalszy przebieg spotkania udowodnił, że ekipa trenera Wiesława Głuszczaka musi mieć się na baczności niemal do końca meczu. Młody team z Radomia nie przejął się znacznym prowadzeniem zespołu z Siedlec. Grając konsekwentnie i odważnie, dodatkowo prezentując dobre przygotowanie motoryczne w trzeciej kwarcie, okazał się lepszy, odrabiając aż 10 pkt. Ostatni akord meczu to w dalszym ciągu bojowa gra radomian i utrzymywanie kilkupunktowej przewagi przez SKK.

I liga kobiet, grupa C

1 kolejka

MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wlkp. 69:60 (26:19, 16:11, 13:16, 14:14)

MKK: Urbaniak 23, Bibrzycka 18, Mukosiej 8, Salska 6, Dobrowolska 6, Niedzielska 4, Jurkowska 4, Chaliburda, Krzywoń. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: AZS UMCS Lublin – Dekorex Pabianice 42:71; mecze: Poznań City Center AZS – SMS PZKosz Łomianki, AZS Uniwersytet Warszawski – Ślęza Wrocław zostały przełożone.