Kościół
Źródło: AWAW
Źródło: AWAW

Pod opieką Maryi i Jana Pawła II

Losy siedmioletniej Glorii Marii pokazują, że u Boga nie ma nic niemożliwego. On zawsze wkracza tam, gdzie człowiek staje się bezradny wobec trudnej rzeczywistości.

Gloria jest dziś wspaniałym, zdrowym dzieckiem, chociaż lekarze nie dawali jej cienia szansy na przeżycie. Ma piękne duże oczy w kolorze nieba. Trudno opisać bijącą z nich radość. Dziewczynka od samego początku doświadczyła opieki Matki Bożej i wstawiennictwa bł. Jana Pawła II; jest ich przybraną córką. Po zapoznaniu się z jej historią, można jedynie powiedzieć „Chwała Panu i Matce Najświętszej”!

Na apel papieża

Dziewczynka jest trzecim dzieckiem Joanny i Jacka Wronów z Częstochowy. Jej życie od samego początku związane było z naszym Ojcem Świętym. – Mieliśmy już dwie córki -Dominikę i Wiktorię, ale mimo trudnych warunków marzyliśmy o powiększeniu rodziny. Żona zajmowała się dziećmi, a ja pracowałem w Warszawie w wydziale do walki z zorganizowana przestępczością narkotykową. Mój zawód wiązał się z wieloma wyjazdami, także poza granice kraju. Praca była stresująca, często nie było mnie w domu. Pensja też ledwie starczała na wydatki. Mimo to pragnienie posiadania większej rodziny stawało się coraz mocniejsze – opowiada pan Jacek. – Pewnego razu uczestniczyłam w spotkaniu poświęconym ratowaniu życia poczętego. Prowadząca je siostra zaczęła cytować słowa Jana Pawła II, który zachęcał do zakładania wielodzietnych rodzin. To był impuls. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł