Kościół
xRS
xRS

Pod pieczą św. Andrzeja Boboli

Msza św. odpustowa, ucałowanie relikwii patrona i wystawa pamiątek o historii parafii - złożyły się na program odpustu ku czci św. Andrzej Boboli i rocznicy 50-lecia zakończenia budowy kościoła w Rudzie Wolińskiej, które obchodzono w niedzielę 12 maja.

Odpust poprzedziło 40-godzinne nabożeństwo, podczas którego parafianie trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu. Odpustowej Eucharystii w niedzielę 12 maja przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski. W homilii zwrócił uwagę na cel wiary, a także wspomniał o przypadającej w VII Niedzielę Wielkanocną uroczystości Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

– Naszym zadaniem nie jest wyłącznie wpatrywanie się w niebo. Nasze zadanie zostało nam dzisiaj pokazane w słowach Jezusa z Ewangelii: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Naszym zadaniem jest przekazywać tę wiarę dalej, głosić Jezusa żyjącego pośród nas, zapraszać innych do wspólnoty z Nim – podkreśli bp Grzegorz. Przypomniał też ważne fakty z życia św. Andrzeja Boboli, zachęcając, by jego wzorem pracować nad sobą. Dzieci, które tydzień wcześniej przystąpiły do Pierwszej Komunii św., zapraszał do wstąpienia w szeregi liturgicznej służby ołtarza.

 

Wystawa i wspomnienia

Po procesji eucharystycznej kończącej Mszę św. uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć wystawę, na której zaprezentowano archiwalne dokumenty i zdjęcia zgromadzone przez miłośników lokalnej historii. Wystawa przypomniała powstanie parafii erygowanej w 1958 r., jak też początki jej funkcjonowania, przewiezienie do Rudy kaplicy z Kotunia i poszczególne etapy budowy obecnego kościoła. ...

LI

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł