Aktualności
Podaruj bilet miłosierdzia

Podaruj bilet miłosierdzia

Zostań misyjnym wolontariuszem, włączając się w inicjatywę na rzecz młodych ludzi z Togo, Wybrzeża Kości Słoniowej, Madagaskaru, Kenii i Ukrainy - zachęcają siostry orionistki.

W Oriońskim Roku Misyjnym Polska Prowincja Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia wraz z przyjaciółmi św. Alojzego Orione rozpoczęła przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Jedną z form jest realizacja projektu „Ticket of Mercy”. To odpowiedź na zaproszenie do udziału w ŚDM w 2016 r., które papież Franciszek skierował do młodych całego świata.

„Świadomi bowiem tego, że młodzi z Kenii, Madagaskaru, Wybrzeża Kości Słoniowej, Togo i Ukrainy – z placówek, w których posługują polskie siostry misjonarki – nie będą mogli skorzystać z tego zaproszenia, chcemy wyjść naprzeciw przynajmniej niektórym z nich, umożliwiając im przyjazd do Krakowa” – tłumaczą autorzy inicjatywy, zapraszając do włączenia się w akcję wszystkie wspólnoty, parafie, rodziny, grupy, szkoły itd. – To, ilu młodych uda się zaprosić na spotkanie z Ojcem Świętym do Krakowa, zależy od tego, na ile uczynimy ten projekt „naszym”. Zatem „Ticket of Mercy” – miej „serce bez granic”! Podaruj bilet miłosierdzia! – apelują organizatorzy.

Więcej informacji o akcji można uzyskać pod nr. tel. 510-542-644. Koordynatorzy odpowiadają także na pytania drogą elektroniczną. Wystarczy wysłać mail na adres: ticketofmercy@gmail.com. Szczegóły akcji są także dostępne na stronach internetowych: www.facebook.com/ticketofmercy, www.orionistki.pl.

MD