Rozmaitości
Podsumowanie z aplauzem

Podsumowanie z aplauzem

W Zespole Oświatowym w Skibniewie odbył się gminny finał akcji „Widoczne dzieciaki”. Rywalizacji szkół towarzyszyła wspaniała atmosfera.

Po powitaniu zebranych przez dyrektora szkoły Marka Pogorzelskiego nastąpiło uroczyste odsłonięcie baneru z napisem „Widoczne Dzieciaki”, który w honorowym miejscu towarzyszył całej rywalizacji. Swoje transparenty przywiozły także reprezentacje każdej ze szkół.

W sztuce i na torze

Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęły się występy dzieci, które zasady bezpiecznego poruszania się po drodze przekazały w piosenkach i wierszach. Przed rozpoczęciem finału trzyosobowe reprezentacje szkół pisały test z wiedzy o ruchu drogowym, stanowiący jeden z etapów rywalizacji. Kolejne konkurencje to jazda rowerem po specjalnie wytyczonej ósemce oraz sztafeta, w której każdy z uczestników po przebiegnięciu toru przeszkód musiał się prawidłowo ubrać w kamizelkę odblaskową i kask ochronny.

Kiedy jury obradowało, wszyscy zebrani obejrzeli niecodzienny pokaz mody w rytmie muzyki z filmu „Gliniarz z Beverly Hills”. Na wybiegu, przy aplauzie publiczności, pojawili się uczniowie szkoły, którzy zaprezentowali umundurowanie policji i straży. Równie ciekawie wypadła pouczająca scenka mówiącą o tym, jak należy wzywać pomoc przy użyciu telefonu komórkowego i prawidłowym zachowaniu w takiej sytuacji.

Przywózki najlepsze

Po zakończeniu konkurencji jury podsumowało wyniki. Zwycięzcami okazali się reprezentanci Zespołu Oświatowego w Przywózkach. Tuż za nimi uplasowały się reprezentacje Nowej Wsi, Czerwonki, Skibniewa i Grochowa. Przedstawiciele wszystkich szkół otrzymali nagrody.

Podczas finału podsumowano również konkurs plastyczny i literacki przeprowadzony w szkołach całej gminy. Zwycięzcy konkursów literackich zaprezentowali swoje wiersze oraz otrzymali nagrody.

To nie maskotka

Na wszystkich czekała jeszcze jedna nagroda: pokaz sprzętu straży i policji. Przed zebranymi zaprezentował się ulubieniec dzieci, czworonożny „policjant” – owczarek niemiecki Baxter. Pokazał swoje umiejętności, m.in. skacząc przez przeszkody i wykonując różne polecenia swojego przewodnika mł. asp. Dariusza Łukasiuka.

W spotkaniu w Skibniewie wzięli również udział zaproszeni goście: Marta Sosnowska – wicestarosta powiatu sokołowskiego, Marcin Pasik – wójt gminy Sokołów Podlaski, Urszula Wesołowska z Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki, Paweł Sobolewski – przewodniczący rady gminy, insp. Wiesław Rogulski – komendant powiatowy policji w Sokołowie Podlaskim, nadkom. Zbigniew Pilip – kierownik Referatu Ruchu Drogowego, asp. szt. Sławomir Tomaszewski – oficer prasowy oraz Jerzy Chmieliński z Regionalnego Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Siedlcach.


Laureaci

konkurs plastyczny

kl. IV-VI

Aleksandra Mateusiak, kl. V, Nowa Wieś.

kl. I-III

1. Karolina Buczyńska, kl. III, Skibniew, 2. Dariusz Kępczyński, kl. II, Nowa Wieś, 3. Ewa Wycech, kl. I, Nowa Wieś, 4. Patryk Kuć, kl. III, Skibniew, 5. Karolina Iwańska, kl. III, Czerwonka.

konkurs literacki

kl. V-VI

1. Sylwia Iwańska, kl. VI, Czerwonka, 2 Klaudia Komycz, kl. VI, Nowa Wieś, 3. Jolanta Górska, kl. VI, Skibniew.

kl. III-IV

1. Dominika Zawadzka, kl. III, Skibniew, 2. Jakub Kożuchowski, kl. IV, Nowa Wieś 3. Martyna Mąka, kl. IV, Skibniew.

KL