Aktualności
Podziękują za dar życia

Podziękują za dar życia

8 grudnia po raz kolejny obchodzony będzie „Dzień pamięci dzieci, które odeszły”. Wspólne spotkanie rodziców rozpocznie się o 17.00 Mszą św. w bialskiej parafii Chrystusa Miłosiernego.

W zaproszeniu Wiesław Krawczyk, tata Piotrka pisze m.in.: „Pierwsze wrażenie osób, które słyszą o śmierci dziecka, to smutek, żal i wszystkie szablonowe poglądy związane z żałobą. Gdy w 2008 r., dwa lata po śmierci syna Piotrka, zainicjowałem to święto w Białej Podlaskiej w parafii Chrystusa Miłosiernego, miałem na myśli głównie wspomnienie i wspólne przeżywanie tęsknoty szczególnej w okresie przedświątecznym. Dziś widzę ten wieczór jako dziękczynienie Bogu za dar życia dziecka, jaki powierzył nam, jako rodzicom… W nas na zawsze pozostanie pytanie dlaczego na tak krótko? Odpowiedź jest, ale poza ludzkim pojmowaniem i poza ludzką logiką. To Bóg dał życie naszym dzieciom na taki czas, jaki był im potrzebny”.

Organizatorzy zapraszają na spotkanie modlitewne wszystkich rodziców, którzy stracili swoje dzieci w różnym wieku i czasie. Po Eucharystii, podczas części słowno-muzycznej przed zdjęciami dzieci zostaną zapalone światełka pamięci, które pomogą połączyć się z nimi sercem i myślami. – Przyjmując z rąk kapłana światło Chrystusa, symbol życia i pamięci, wypowiedzmy z dumą imię swojego dziecka, dziękując za to, że choć na chwilę obdarzył nas tym najwspanialszym darem – dodaje W Krawczyk. Więcej informacji na temat spotkania dostępnych jest na stronie internetowej: www.plomykdonieba.pl.

MLS