Aktualności
Podziękują za plony

Podziękują za plony

25 sierpnia pod honorowym patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi odbędą się Dożynki Województwa Mazowieckiego. Na wszystkich przybyłych gości będzie czekał tradycyjny ceremoniał dożynkowy, mnóstwo ciekawych atrakcji oraz koncerty gwiazd.

Uroczystości rozpoczną się o 9.00 zbiórką delegacji z wieńcami i formowaniem korowodu na placu przy Zespole Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica. O 10.15 korowód dożynkowy przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP z Trąbek przejdzie do kościoła parafialnego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Tam zostanie odprawiona uroczysta Msza św., koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego. O oprawę liturgiczną Eucharystii zadba Chór Miasta Garwolin, pod batutą Radosława Mitury. O 13.00 na terenie ZSR rozpocznie się ceremoniał dożynkowy w wykonaniu Zespołu Ludowego z Gończyc. Uczestnicy dożynek tradycyjnie będą mogli podzielić się chlebem, a delegacjom dożynkowym zostaną wręczone statuetki. Po okolicznościowych przemówieniach władz i zaproszonych gości zostaną wręczone odznaczenia państwowe i branżowe oraz podsumowane konkursy. Starostami tegorocznych dożynek są sołtys wsi Ewelin Agnieszka Kurek oraz prezes Gospodarstwa Rolnego w Miętnem Krzysztof Towalski.

Uczestnicy dożynek w Miętnem mogą liczyć na szereg ciekawych atrakcji w bloku imprez folklorystyczno-rozrywkowych, który zakończy się o 22.30. Jako pierwszy na dożynkowej scenie o 16.15 wystąpi Zespół Ludowy z Gończyc, a zaraz po nim swoje muzyczne umiejętności zaprezentuje orkiestra dęta OSP z Garwolina z lokalnym bardem Tadeuszem Talarkiem. O 17.30 przed zgromadzoną publicznością wystąpi ze swoim autorskim koncertem Halina Kunicka. Dla fanów popowo-rockowych brzmień organizatorzy przygotowali koncert zespołu NaVi, który rozpocznie się o 18.30, a zaraz po nich na scenie pojawi się gwiazda wieczoru Patrycja Markowska. Gościnnie z artystką wystąpi uczestniczka programu „The Voice of Poland” Monika Szostak. W trakcie dożynek nie zabraknie również imprez towarzyszących. Uczestnicy święta dziękczynienia za plony będą mogli podziwiać wystawę płodów rolnych, sprzętu rolniczego i sztuki ludowej. Odbędą się liczne kiermasze i prezentacje firm związanych z rolnictwem. Będą stoiska gastronomiczne z lokalnymi i regionalnymi produktami oraz stoiska informacyjne firm okołorolniczych. Odbędą się także konkursy z nagrodami, a dla najmłodszych przygotowano mnóstwo ciekawych atrakcji. Oprócz tego, fani motoryzacji będą mogli podziwiać pokaz Zetor Family Tractor Show 2013!

MLS