Aktualności
Podziel się żywnością

Podziel się żywnością

Żywność z długim terminem ważności - to ratunek dla wielu rodzin, borykających się z trudną sytuacją materialną. Caritas pomoże im podczas XXIV edycji ogólnopolskiej zbiórki żywności ph.: „Tak, POMAGAM!”.

Wolontariusze organizacji będą dyżurować w dniach 8-9 marca 2024 r. w wielu sklepach diecezji siedleckiej, pozyskując żywność od darczyńców.
– Na zbliżające się święta Wielkiej Nocy chcemy pozyskać żywność, by wesprzeć osoby samotne i rodziny. Przekażemy im paczki żywnościowe oraz zapewnimy żywnościową pomoc doraźną w dalszych miesiącach. Dzięki długiej przydatności, żywność nie zmarnuje się, a zarazem łatwiej będzie nam ją przechowywać i transportować – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.
Z pomocy Caritas na co dzień korzystają osoby starsze, samotne, schorowane, niepełnosprawne, wielodzietne rodziny i rodzice samotnie wychowujący dzieci.
Jak mówi Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu CDS w Siedlcach, ważne jest by nie przechodzić obojętnie obok wolontariuszy: – Przekażmy choć jeden produkt, jako gest solidarności, by uchronić innych od głodu – mówi.
Wolontariuszy rozpoznamy po identyfikatorach i rozdawanych ulotkach. Przynależą oni do Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas i dwóch Centrów Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej – w Siedlcach i w Białej Podlaskiej.
Włączyć się w akcję jest prosto – wystarczy wrzucić do kosza oznakowanego plakatem akcji, dowolny produkt spożywczy, m.in.: ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, makaron, suszone warzywa strączkowe takie jak fasola, soczewica, groch, konserwy mięsne i rybne, puszki z owocami, dżemy, oleje roślinne, herbata, słodycze i bakalie.
Więcej informacji: Marta Próchnicka – koordynator projektów Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 504-429-423.
(AN)