Źródło: M
Źródło: M

Pogoń liderem

Siedlecka Pogoń po wygranej z Wisłą Puławy została liderem rozgrywek II ligi wschodniej. Po raz pierwszy w historii swoich ponaddwuletnich występów na II-ligowym froncie piłkarze siedleckiej Pogoni zostali samodzielnym liderem rozgrywek. Stało się to po wygranej siedlczan z Wisłą Puławy 3:0.

Mecz Pogoni z Wisłą miał niejako dwa oblicza: pierwsza część w miarę wyrównana, z większą ilością sytuacji podbramkowych gospodarzy, i druga – zdecydowanie pod dyktando Pogoni. Siedlczanie już w 8 minucie mogli prowadzić, lecz zagrania Damiana Guzka nie wykorzystał Łukasz Zaniewski. Goście najgroźniejsze akcje pod bramką Pogoni stworzyli w 17 i 19 minucie, najpierw minimalnie niecelnie strzelał Iwan Łytwyniuk, potem Arkadiusz Maksymiuk, którego strzał obronił Jacek Kozaczyński, podobnie jak dobitkę. Od tego momentu do końca meczu zagrażali praktycznie tylko gospodarze. Krystian Wójcik trafił w poprzeczkę, a dobitka Zaniewskiego poszybowała nad bramką. Potem, po akcji Samuelsona Dunki, bliski zdobycia gola był Marcin Stomecki. Strzelał też głową Mateusz Urbański.

Trafiali po przerwie

Siedlczanie rozpoczęli świetnie drugą połowę spotkania, a w roli głównej wystąpił Krystian Wójcik. W 51 minucie przymierzył z rzutu wolnego z ok. 20 m, po czym piłka zatrzepotała w siatce. Nie minęły 2 minuty, a za sprawą tego zawodnika było 2:0, kiedy przeprowadził indywidualną akcje, po której Zaniewski skierował piłkę do pustej bramki. Wójcik był bliski podwyższenia wyniku 10 minut później ponownie, groźnie strzelając z rzutu wolnego. Prowadząc 2:0 siedlczanie panowali zdecydowanie na boisku i kontrolując przebieg meczu. W końcówce spotkania gospodarze dobili rywala. Po akcji Adama Czerkasa i Huberta Tomalskiego do bramki trafił Adrian Dziubiński.

II liga wschodnia

7 kolejka

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 3-0 (0-0). Bramki: K. Wójcik 51, Zaniewski 53, Dziubiński 88

Pogoń: Kołaczyński 6 – Ł. Wójcik 5, Dybiec 6, Urbański 6, Ratajczak 5 (78 Dziubiński), Odunka 6 (85 Tarachulski), Rodak 6, Stromecki 6 (86 Tomalski), K. Wójcik 8, Guzek 7, Zaniewski 5 (71 Czerkas 5). Trener: Daniel Purzycki.

Pozostałe wyniki: Olimpia Zambrów – Pelikan Łowicz 2-0, Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 2-0, Garbarnia Kraków – Znicz Pruszków 0-0, Wigry Suwałki – Olimpia Elbląg 3-0, Siarka Tarnobrzeg – Stal Mielec 1-1, Concordia Elbląg – Motor Lublin 2-4, Stal Rzeszów – Limanovia Limanowa 1-3, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Radomiak Radom 1-0