Sport
Pogoń pauzowała

Pogoń pauzowała

Zgodnie z terminarzem w 2 kolejce II ligi wschodniej Pogoń miała termin wolny. Grały za to inne zespoły, wśród nich najbliżsi rywale siedleckiej Pogoni - Stal Rzeszów z Garbarnią Kraków.

Na tym spotkaniu obecny był trener zespołu z Siedlec – Grzegorz Wędzyński, który obserwował obu rywali. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli piłkarze z Rzeszowa i zostali nowym liderem rozgrywek.

W sobotę z rzeszowianami zagra Pogoń. Stal głośno mówi o awansie i jest jednym z faworytów rozgrywek. Jej gwiazdami są: bramkarz Tomasz Wietecha, środkowy pomocnik Tomasz Margol, boczny pomocnik z ekstraklasową przeszłością Dawid Florian i serbski napastnik Andreja Prokić (strzelec 10 bramek w zeszłym sezonie). Pogonistów czeka zatem bardzo trudne zadanie.


OPINIA

Grzegorz Wędzyński – trener MKP Pogoń Siedlce

Zespół Stali zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Podobać mogli się zwłaszcza: Wietecha, Prokić, Wojciech Reiman i młodzieżowiec Konrad Maca. Rzeszowianie są poukładanym zespołem, budowanym już od dwóch i pół roku. W meczu z Garbarnią dominowali na boisku. Co do konfrontacji z Pogonią, to czeka nas zapewne trudne zadanie, ale w drużynie Stali dostrzegłem też słabsze strony, których z oczywistych względów nie zdradzę. Chciałbym podkreślić, że zostałem bardzo sympatycznie przyjęty przez kierownictwo klubu.


II liga

2 kolejka:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Resovia 0:0, Puszcza Niepołomice – Sokół Sokółka 1:1, Pelikan Łowicz – Motor Lublin 3:4, Okocimski KS Brzesko – Jeziorak Iława 3:0, Wigry Suwałki – Znicz Pruszków 0:0, OKS 1945 Olsztyn – Wisła Puławy 1:1, Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 3:0, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Stalowa Wola 0:3 (wo).

Pauza: Pogoń Siedlce.

Andrzej Materski