Źródło: G
Źródło: G

Pogoń w II lidze!

Piłkarze Pogoni Siedlce awansowali do II ligi, remisując na otwarcie nowego stadionu z Wartą Sieradz. Podlasie postrachem liderów.

Na otwarcie nowego stadionu, przy trzytysięcznej publiczności, piłkarze Pogoni mieli przypieczętować awans do II ligi, wygrywając z walczącą o ligowy byt Wartą Sieradz. Niestety święto do końca się nie udało, bowiem Pogoń tylko zremisowała z ambitnie i zażarcie walczącymi piłkarzami z Sieradza 2:2. Mogła jednak świętować awans dwie godziny później, bowiem ich najgroźniejszy rywal Broń Radom przegrał w Legionowie 0:2. Pierwsza połowa meczu w Siedlcach należała dla Warty, która po kontrze stworzyła sobie 4-5 sytuacji podbramkowych. Pogoń miała swoje okazje, ale nie tak klarowne jak goście. Po zmianie stron z każdą minutą rosła przewaga siedlczan, którym brakowało skuteczności. Za to goście po kontrze w 84’ znów podwyższyli na 2:0. Pogoń po raz kolejny świetnie zaprezentowała się w końcówce. Gole Mohammeda i Kosmalskiego doprowadziły do wyrównania. Znów miłą niespodziankę sprawili piłkarze Podlasia, którzy dwie kolejki wcześniej pokonali Izolatora w Boguchwale, a teraz urwali punkty kolejnemu kandydatowi do awansu – puławskiej Wiśle. Spotkanie w Puławach miało wyrównany przebieg; o zwycięstwo pokusić się mógł jeden i drugi zespół. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

III liga

łódzko-mazowiecka

29 kolejka

Pogoń Siedlce – Warta Sieradz 2:2 (0:1)

Pogoń: Jacek Kozaczyński – Wójcik (46 Dubina), Borowickij (46 Mohammed), Emehel, Talar – Kwiatkowski, Rodak, Marczak (67 Kaliszewski), Dziewulski (46 Paczkowski), Guzek – 2 Kosmalski. Trener: Siedlecki.

Pozostałe wyniki: Concordia Piotrków Trybunalski – Sokół Aleksandrów Łódzki 0:3, Włókniarz Zelów – Pilica Przedbórz 3:1, Ursus Warszawa – Ceramika Opoczno 1:2, Legionovia Legionowo – Broń Radom 2:0, Radomiak Radom – UKS SMS Łódź 2:1, Narew Ostrołęka – MKS Kutno 1:1, Mazur Karczew – KP Piaseczno 0:0.