Aktualności
Pojechali po raz trzeci

Pojechali po raz trzeci

Ponad 70 osób ubranych w biało-czerwone stroje uczestniczyło w III Gminnym Rajdzie Rowerowym „Z flagą w tle”.

Zbiórka uczestników odbyła się o 9.00 przy kościele parafialnym. Każdy rowerzysta otrzymał naklejkę z numerem oraz flagę. Błogosławieństwa udzielił ks. Krzysztof Zawadzki, który także uczestniczył w rajdzie. O 9.30 rowerzyści – w pięcioosobowych grupach z opiekunem na czele – ruszyli w kierunku Ptaszków. Całą trasę pilotowali i zabezpieczali strażacy z miejscowej OSP. Pozostali miłośnicy rowerów dołączali do grup w miejscowościach znajdujących się na trasie.

Rajd zakończył się w Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach. Ale był to dopiero początek atrakcji. – Wszyscy uczestnicy tegorocznego rajdu wzięli udział we wspólnym ognisku, konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, a także zbiorowym śpiewaniu pieśni patriotycznych oraz ludowych – poinformował Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach.

We wszystkich rozrywkach, jakie miały miejsce w Ptaszkach, uczestniczyli pensjonariusze z miejscowego DPS. – Taka impreza, jak rajd z okazji święta flagi, to doskonała okazja do integracji innych z mieszkańcami domu pomocy. Rajd ma przecież na celu manifestowanie uczuć patriotycznych oraz integrację lokalnej społeczności. Cieszę się bardzo, że pogoda nam dopisała – zaznaczyła Maria Leszczyńska, prezes Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

SM