Kościół
Źródło: KEP
Źródło: KEP

Pojednanie i Ewangelia

Apel o pojednanie polsko-rosyjskie oraz o krzewienie ewangelicznych wartości we współczesnym świecie był głównym akcentem wizyty Cyryla I, patriarchy moskiewskiego i całej Rusi, w Polsce. Trwała ona od 16 do 19 sierpnia.

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia podpisał Wspólne Przesłanie do Narodów Polski i Rosji wraz z abp. Józefem Michalikiem, spotkał się z prezydentem Bronisławem Komorowskim oraz odwiedził główne skupiska prawosławnych na wchodzie Polski, przewodnicząc liturgii na Świętej Górze Grabarce z okazji święta Przemienienia Pańskiego.

Błogosławieństwo dla Polski

Od serdecznego błogosławieństwa polskiemu narodowi rozpoczął swoją pierwszą wizytę w Polsce patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl I. Zwierzchnika rosyjskiego Kościoła prawosławnego i towarzyszące mu osoby powitał na lotnisku w czwartek, 16 sierpnia, metropolita warszawski i całej Polski abp Sawa. – Chciałbym przywołać Boże błogosławieństwo na naród polski, na wasz kraj i państwo oraz życzyć wam wszystkim sukcesów w waszej pracy i waszym życiu, jak również wyrazić nadzieję, że moja wizyta wniesie swój skromny wkład także do rozwoju stosunków między Polską a tymi państwami, na których obszarze jest obecny rosyjski Kościół prawosławny – powiedział patriarcha w krótkim wystąpieniu zaraz po wylądowaniu. ...

KAI

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł