Pokazały klasę

Siedlecki MKK zagrał najlepszy mecz w tym sezonie i rozbił KKS w Olsztynie.

Początek spotkania w Olsztynie nie wskazywał na to, że zespół z Siedlec wygra ostatecznie różnicą aż 32 punktów. Młoda drużyna gospodarzy objęła prowadzenie 6:0. Wprawdzie MKK szybko odrobił straty (6:6), jednak do końca kwarty spotkanie było wyrównane. Siedlczanki „odjechały” rywalkom w drugiej kwarcie i do przerwy prowadziły już 46:29. W kolejnych dwóch kwartach MKK powiększył swoją przewagę, nie dając jednocześnie rywalkom żadnych szans na nawiązanie równorzędnej walki. W dobrze grającym zespole z Siedlec szczególnie udanie zaprezentowały się Karolina Stanek i Małgorzata Jurkowska, które zdobyły po 23 punkty.

I liga kobiet, gr. awansowa

8 kolejka

KKS Olsztyn – MKK Siedlce 59:91 (16:16, 13:30, 20:27, 10:18)

MKK: Jurkowska 23, Stanek 23, Myćka 17, Kotonowicz 14, Toporowska 8, Furdak 5, Skardzińska 1, Jaszczuk, Prochenka. Trener: Mołłow

Pozostałe wyniki: AZS Poznań – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 78:51, SMS PZKosz Łomianki – MKS PWSZ Konin 62:56, AZS UW Warszawa – Wilki Morskie Szczecin 55:69

3 PYTANIA

Karolina Stanek – MKK Siedlce

Zagrałyście bardzo dobre spotkanie jako drużyna, a Pani zanotowała najlepszy występ w zespole z Siedlec, od kiedy reprezentuje jego barwy.

Nasza forma wydaje się być na fali wznoszącej, co bardzo dobrze wróży przed kolejnymi spotkaniami. Dziękując za uznanie, chcę potwierdzić, że w Olsztynie grało mi się dobrze. Myślę, że jest to efekt aklimatyzacji w drużynie, do której przyszłam w trakcie bieżącego sezonu.

Po wygranej tydzień temu z Ineą i teraz z KKS pozostajecie w grze o pierwszą czwórkę w rozgrywkach zasadniczych. Jak wysoko mierzycie?

Przede wszystkim chcemy awansować do play-offów i jednocześnie – po rozgrywkach zasadniczych – być jak najwyżej w ligowej tabeli, by mieć jak najlepszą pozycję wyjściową przed decydującymi meczami.

Występowała Pani w Polskiej Lidze Koszykówki Kobiet. Jak można porównać klub MKK z zespołami najwyższej klasy rozgrywkowej?

Uważam, że istniejące różnice i braki w stosunku do PLKK są do nadrobienia. Wiadomo, że gra w wyższej klasie, to zdecydowanie większy budżet. Myślę jednak, że przy odpowiednim zaangażowaniu działaczy, miasta i sponsorów MKK jest w stanie spełnić te wymogi.