Pokazówka Nike

Dobry występ siatkarek węgrowskiej Nike i pewne zwycięstwo z Budowlanymi Toruń. KPS Siedlce po zwycięstwie za dwa punkty z Wartą Zawiercie przegrał w Wałbrzychu z Victorią.

Bez wątpienia siatkarki Nike zagrały w konfrontacji z Budowlanymi Toruń najlepsze spotkanie w rozgrywkach I ligi w tym sezonie. Węgrowianki szczególnie błysnęły w dwóch pierwszych setach. Zespołowi trenera Roberta Kupisza praktycznie wszystko wychodziło.

Zawodniczki z Torunia były momentami wprost bezradne na poczynania miejscowych siatkarek, co sprawiło ich dwie wysokie przegrane do 15 i 12. W III partii, po dwóch dobrych w zespole z Węgrowa nastąpiło – jak to często ma miejsce – pewne rozprężenie. Wykorzystały to rywalki i po dramatycznej końcówce wygrały na przewagi 29:27. Set był jednak zacięty, a drużyna z Węgrowa, mimo że przegrywała 18:22, odrobiła starty, potem miała 2 setbole. Jednak ostanie słowo należało do Budowlanych, Czwarty, decydujący set był w miarę wyrównany z wyraźną końcówka dla siatkarek Nike.

Punkty z Zawierciem

Ostatnio siatkarze KPS Siedlce rozgrywali spotkania co trzy dni, grając spotkania ligowe i pucharowe. Do tego musieli pokonywać duże odległości od Suwałk po Wałbrzych. To zapewne wywarło pewien wpływ na ich poczynania. W dwóch meczach kończących I rundę rozgrywek KPS zagrał najpierw w Siedlcach z Wartą Zawiercie później z Victorią w Wałbrzychu. Meczowi z Wartą towarzyszył dodatkowy smaczek, bowiem zespół ten prowadzi były trener siedlczan Dominik Kwapisiewicz, a na parkiecie występuje znany z gry w KPS Radosław Zbierski. Dwa pierwsze sety były wyrównane i zakończyły się wygranymi na przewagi – najpierw gości, potem gospodarzy. W kolejnych dwóch zespoły również podzieliły się zwycięstwami. Trzeci należał do KPS po dominacji w końcówce, a w czwartym Warta wykorzystała nerwowość w poczynaniach gospodarzy. W tie-breaku goście wygrywali 12:10, ale podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego zdobyli 5 pkt. z rzędu, co dało im zwycięstwo w secie, a w całym meczu 3:2. Z kolei w spotkaniu w Wałbrzychu pierwszy i drugi set przebiegał pod dyktando Victorii, chociaż w drugim, do stanu 15:15, sprawa końcowego wyniku tej części meczu była otwarta. W trzeciej partii raz prowadzili jedni, raz drudzy, ale kiedy KPS uzyskał przewagę 19:16, nie oddał jej do końca. Czwarty set toczył się na zasadzie wymiany ciosów, w czym nico lepsi byli gospodarze, wygrywając do 23, a w spotkaniu 3:1.

I liga kobiet

11 kolejka

Nike Węgrów    Budowlani Toruń 3:1 (25:15, 25:12, 27:29, 25:21).

Nike: M. Kupisz, Mieszała, Gurtowska, Zaciek Panufnik, Mielczarek, Bulbak (l) oraz Borawska. Trener: R. Kupisz.

Pozostałe wyniki: Silesia Volley Mysłowice – SMS PZPS Szczyrk 3:2, Joker Świecie – Sparta Warszawa 3:0, Ekstrim Gorlice – KS Murowana Goślina 3:0, ŁKS Łódź – Zawisza Sulechów 3:2, KS JB PLKS Pszczyna – Karpaty Krosno 3:0.