Aktualności
Polak z sercem

Polak z sercem

11 listopada, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ruszyła akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pn. „Polak z sercem”.

Celem przedsięwzięcia jest pomoc materialna i finansowa młodym Polakom zamieszkującym terytorium Białorusi i Ukrainy. W ramach dwuetapowej akcji do 25 listopada będzie prowadzona zbiórka artykułów żywnościowych o przedłużonym terminie przydatności oraz środków czystości. Natomiast do 30 czerwca przyszłego roku wszyscy ludzie dobrej woli będą mogli finansowo wesprzeć młodzież zza wschodniej granicy, wysyłając tzw. charytatywnego sms-a o treści „POMOC” na nr 72405. Uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie na terenie Polski wakacji dla rodaków z Białorusi i Ukrainy. Równocześnie z akcją sms, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Fundacja Dla Młodzieży będą prowadziły zbiórkę pieniędzy mającą wesprzeć wyżej opisane cele.

W diecezji siedleckiej do akcji włączyło się osiem oddziałów parafialnych KSM (Parczew, Wisznice, Mokobody, Garwolin, Łaskarzew, Radoryż Kościelny oraz siedlecka parafia pw. św. Jan Pawła II). Docelowymi adresatami prowadzonych przez naszą młodzież akcji będą ich rówieśnicy zamieszkujący parafie w obwodzie grodzieńskim i lwowskim. Diecezjalnym koordynatorem akcji na terenie diecezji jest Angelika Szczygieł. Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel.: 517-965-557 lub pisząc na adres: sangelika97@gmail.com.

MLS