< Powrót
Jak dbać o suszarkę do ubrań? Porady od ekspertów?

Jak dbać o suszarkę do ubrań? Porady od ekspertów?


Zakup suszarki do ubrań zmieni twoje życie na lepsze! Czysta i sucha odzież będzie zawsze na wyciągnięcie ręki. Jeśli jednak chcesz, by sprzęt posłużył ci przez długi czas, powinieneś odpowiednio o niego zadbać! Dowiedz się, jakie są najważniejsze zasady konserwacji suszarki do prania i jak wybrać model odznaczający się odpowiednią trwałością!

Suszarka do ubrań – jaka będzie najlepsza?

Pierwszym krokiem do tego, by suszarka posłużyła ci przez wiele lat, jest wybór odpowiedniego sprzętu. Na rynku masz bardzo duży wybór urządzeń od czołowych producentów. Zwróć więc uwagę na najważniejsze parametry, które pomogą ci stwierdzić, czy konkretna propozycja będzie dla ciebie dobrym zakupem. Co warto przeanalizować? Lista obejmuje przede wszystkim:

  • pojemność urządzenia;
  • generowany hałas;
  • klasę energetyczną;
  • zastosowane technologie;
  • system powiadomień i alarmów;
  • łatwe sterowanie;
  • atrakcyjny design.

Zwróć uwagę na to, że często opłaca się kupić suszarkę tego samego producenta, co pralkę – wiele marek tworzy nawet pasujące do siebie linie produktów. Takie urządzenia mogą nawet ze sobą współpracować, by na podstawie parametrów prania dobierać odpowiedni program suszenia.

Jak dbać o suszarkę? Podstawowe kwestie

Jeśli chcesz, by suszarka posłużyła ci długo po zakupie, zacznij od uważnej lektury instrukcji. Znajdziesz tam wskazówki, jak dbać o urządzenie.

Przede wszystkim – upewnij się, że twój model jest właściwie podłączony i ma odpowiednią przestrzeń do krążenia powietrza. Jeśli jest ona zbyt mała, urządzenie może zbytnio się przegrzewać!

Jedną z najważniejszych zasad jest również stosowanie się do wskazań dotyczących maksymalnego załadunku. Może cię kusić, by zmieścić wewnątrz urządzenia całe pranie – zwłaszcza, jeśli wsad pralki jest większy niż suszarki. Nie jest to jednak dobry pomysł, jeśli zależy ci na bezawaryjności twojego sprzętu.

Jak czyścić suszarkę do prania?

Żeby urządzenie działało długo i bez problemów, powinieneś zadbać o regularne czyszczenie suszarki! Od czego zacząć? Jest kilka newralgicznych miejsc, których nie powinieneś pomijać w porządkach.

Przede wszystkim – pamiętaj o regularnym czyszczeniu filtrów. Zbiera się w nich kurz, co może wpływać na skuteczność suszenia. Nie ignoruj również uszczelek. Podobnie jak w przypadku pralki, to jedno z miejsc, które trzeba porządkować najczęściej! Gdy uszczelka jest niszczona, ciepłe powietrze może nadmiernie uciekać z urządzenia. W efekcie – twoje urządzenie zużyje więcej energii, a ty zapłacisz wyższe rachunki za prąd!

To jednak nie koniec miejsc, o których czyszczeniu trzeba pamiętać! Na listę wpisz również wlot powietrza. Kurz zbiera się tam dość szybko, co negatywnie wpływa na wydajność działania twojej suszarki.

Jak poznać, że z suszarką dzieje się coś złego?

Uważne obserwowanie pracy twojego urządzenia pozwoli szybko zidentyfikować potencjalny problem. Zwróć uwagę na takie kwestie, jak głośność działania – jeśli sprzęt pracuje głośniej niż zwykle, przyczyną może być usterka. Podobnie – obserwuj wysokość rachunków za prąd. Jeśli zaczną znacząco rosnąć przy podobnej częstotliwości używania sprzętów domowych – problem może tkwić w suszarce. Zwracaj też uwagę na nietypowe odgłosy podczas pracy twojego modelu lub nadmierne jego nagrzewanie.

Najlepiej wówczas skonsultować się ze specjalistą. Samodzielna próba naprawy może tylko pogłębić problem. Suszarka to w końcu dość drogi sprzęt – nie chcesz więc ryzykować jego zniszczenia przez niezbyt fachową naprawę!

Dobrze pomyśleć o tym, jak suszarka sprawdza się w praktyce już na etapie wybierania odpowiedniego sprzętu. Dlatego tak istotne jest zapoznanie się z opiniami użytkowników, którzy w recenzjach wskazują, jak konkretny model działa wiele miesięcy po zakupie! Sprawdź wszystkie suszarki do prania w sklepie MediaMarkt i zapoznaj się z opiniami kupujących, by zdecydować, jaki sprzęt sprawdzi się w twoim domu!


PROMOCJA