Aktualności
Pomoc dla Patryka

Pomoc dla Patryka

W niedzielę, 25 sierpnia, do Radzynia zawitali wielbiciele marki Audi z całej Polski, by wesprzeć rodzinę niewidomego chłopca z Bedlna.

Patryk Jendruchniewicz jest dziesięcioletnim uczniem Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej w Lublinie. W wyniku nowotworu oczu – siatkówczaka złośliwego – chłopiec stracił wzrok. Obecnie do domu przyjeżdża tylko w weekendy. Uczy się Lublinie, ale bardzo tęskni za bliskimi. Poprawa warunków mieszkaniowych rodziny Patryka jest zatem konieczna, by ułatwić mu życie. Niezbędny jest dodatkowy pokój i remont łazienki, na który Jendruchniewiczowie nie mogą sobie pozwolić. Z pomocą wyszli fani motoryzacji.

Krakowski pomysł

Pomysł zorganizowania zlotu i zbiórki pieniędzy dla Patryka i jego rodziny narodził się w głowie Macieja Starowicza. Jest on mieszkańcem Krakowa, który nigdy nie był w okolicach Radzynia Podlaskiego. Pan Maciej usłyszał o Jendruchnowiczach w telewizyjnych Wiadomościach. Historia poruszyła go na tyle, że zaczął się zastanawiać, co może zrobić, by pomóc. Podjął się więc realizacji pomysłu o zlocie na rzecz Patryka. Udało się. Do udziału w akcji zapraszał również wójt radzyńskiej gminy W. Mazurek.

Pasja i pomoc

W programie zlotu przewidziano konkursy dla pasjonatów motoryzacji, pokaz udzielania pierwszej pomocy i symulację wypadku drogowego. Kulminacyjnym punktem wydarzenia była licytacja, z której całkowity dochód zostanie przekazany rodzinie Patryka. Przedmioty na licytację ufundowali m.in.: Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar oraz ASO Audi z Poznania, Krakowa, Warszawy, Gdańska. Wśród gości zgromadzonych na dziedzińcu Pałacu Potockich byli zarówno wielbiciele motoryzacji, jak i mieszkańcy Radzynia i okolic chcący okazać Patrykowi swoje wsparcie.

Monika Burczaniuk