Rozmaitości

Pomóc potrzebującym

Rozmowa z Teresą Flak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rykach.

Niebawem będziemy obchodzili Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. PCPR w Rykach organizuje z tej okazji wydarzenie kulturalne. Na czym będzie ono polegało?

Obchody tego dnia organizujemy od 2009 r., a zatem to nasza wieloletnia tradycja. Święto dedykowane rodzicom zastępczym jest formą podziękowania za ich trud i poświęcenie, dowodem uznania dla ich pracy. Przypomina o losach dzieci odrzuconych i osieroconych. W tym dniu bardziej zastanawiamy się nad rolą rodzicielstwa zastępczego. Dlatego 1 czerwca, o 14.30, na scenie przy CKiS zostaną zorganizowane Powiatowe Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Tym razem pod hasłem ,,Mamy prawo żyć w rodzinie”. Na parkowej scenie wystąpi młodzież ze szkół oraz centrum kultury. Przewidujemy gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Każdy będzie mógł wystąpić publicznie, by pochwalić się umiejętnościami. Nie zabraknie też dmuchanej zjeżdżalni i słodkości. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

W ostatnim czasie opinią publiczną wstrząsnął przypadek tragicznej śmierci ośmioletniego Kamila z Częstochowy. Co mogło zawieść, że nie udało się ocalić dziecka?

Śmierć Kamilka wstrząsnęła całym społeczeństwem. Ta tragedia nie powinna była nigdy się wydarzyć. Musimy być wrażliwi na krzywdę innych i reagować. ...

Tomasz Kępka

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł