Aktualności
Pomoc w rozliczeniach

Pomoc w rozliczeniach

Pracownicy międzyrzeckiego urzędu miejskiego pomagają mieszkańcom w rozliczaniu zeznań, podatkowych za ubiegły rok i przesłaniu ich do urzędu skarbowego.

Oferowana pomoc stanowi znaczne udogodnienie dla podatników, pozwalające uniknąć kosztów związanych z wyjazdem do bialskiej skarbówki czy konieczności skorzystania z usług biur rachunkowych. Z proponowanej formy wsparcia korzysta każdego roku kilkaset rodzin.

Dyżury na specjalnie stworzonym w urzędzie miasta stanowisku komputerowym rozpoczęły się 1 lutego. PIT-37 wypełniają mieszkańcom pracownicy poszczególnych wydziałów. Pomoc świadczona jest od poniedziałku do piątku, między 10.00 a 14.00, w pokoju nr 25. Do rozliczenia konieczne jest podanie kwoty przychodu podatnika z zeznania za 2014 r.

Uwaga: urzędnicy zostali przeszkoleni przez pracowników urzędu skarbowego jedynie w zakresie prostych rozliczeń PIT-37 z zastosowaniem ulgi podatkowej na dzieci. Osoby, którym przysługują dodatkowe ulgi, np. na lekarstwa, będą mogły skorzystać z pomocy pracownika bialskiej skarbówki (dyżury w międzyrzeckim urzędzie mają być pełnione raz w tygodniu w późniejszym terminie).


Podobną pomoc – tym razem mieszkańcom gminy Międzyrzec Podlaski – oferuje urząd przy ul. Warszawskiej 20. Dyżury pełnione są w pokoju nr 4 codziennie – między 9.00 a 14.00. Pomieszczenie jest przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych.

BZ