Aktualności
Pomóc w rozliczeniu

Pomóc w rozliczeniu

Celem „dnia otwartego” i punktu „Szybki PIT” jest pomoc podatnikom w sprawnym rozliczeniu się z urzędem skarbowym.

Podczas „Środy z e-PIT” w siedzibie delegatury mazowieckiego urzędu wojewódzkiego przy ul. Piłsudskiego 38 w Siedlcach, sala nr 14 („paszportowa”), można wypełnić zeznanie podatkowe za 2013 r. i wysłać je za pośrednictwem internetu, korzystając z wiedzy oraz wsparcia pracowników urzędu skarbowego.

„Szybki PIT”

I tak mieszkańcy, którzy zechcą skorzystać z fachowej pomocy 26 marca (od 10.00 do 14.00), proszeni są o zabranie ze sobą informacji o dochodach sporządzonej przez płatnika (np. pracodawcę lub ZUS) oraz dowodu osobistego. Konieczne jest również podanie kwoty przychodu wykazanej w zeznaniu za 2012 r., zaś osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą podać NIP. Podatnicy chcący skorzystać z ulgi internetowej czy rehabilitacyjnej powinni natomiast dostarczyć dokumenty potwierdzające wydatki na ten cel. Na miejscu otrzymają też urzędowe poświadczenie odbioru. Ponadto urzędnicy odpowiedzą na pytania dotyczące m.in.: wyboru właściwego formularza zeznania, preferencyjnej formy opodatkowania małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci, przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, zwrotu nadpłaty podatku czy korekty zeznania.

„Dzień otwarty”

Natomiast w sobotę, 5 kwietnia, między 9.00 a 13.00, w głównej siedzibie urzędu skarbowego przy ul. Piłsudskiego 68 odbędzie się „dzień otwarty”. Jak informuje naczelnik siedleckiej skarbówki Patryk Hanisch, podatnicy odwiedzający tego dnia placówkę staną przed szansą złożenia zeznania podatkowego z możliwością bezpośredniego wprowadzenia do systemu, jak również wysłania go na miejscu za pomocą internetu. Wysłanie rocznego zeznania za pośrednictwem sieci to bowiem najprostszy i zarazem najszybszy sposób rozliczenia się z urzędem skarbowym. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.e-deklaracje.gov.pl i wypełnić interaktywny formularz.

Ponadto pracownicy urzędu udzielą mieszkańcom wszelkich informacji w zakresie zasad rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych, a także pobrania stosownych druków i broszur. Do dyspozycji zainteresowanych będzie też punkt informacji telefonicznej pod nr.: 25-632-87-20, wew. 239 i 247.

WA