Aktualności
Pomoc zza oceanu

Pomoc zza oceanu

Grupa przyjaciół z wyspy Nantucket ze stanu Massachusetts w USA założyła fundację i zbiórkę na zakup najpotrzebniejszych rzeczy celem wsparcia ukraińskich rodzin uciekających przed wojną.

Przedstawiciele fundacja pomocy Nantucket Cares przybyła do Międzyrzeca Podlaskiego, aby wesprzeć ukraińskie rodziny. 

Nantucket jest wyspą turystyczną, która swoją wielkością i zaludnieniem przypomina Międzyrzec Podlaski. Od siedmiu lat mieszka tam międzyrzeczanka Katarzyna Chmielewska-Rodriguez. To właśnie ona wpadła na pomysł, by razem z innymi wolontariuszami przyjechać do rodzinnego miasta.

– W Stanach Zjednoczonych znalazłam się po raz pierwszy 16 lat temu, odwiedzając siostrę. Życie potoczyło się tak, że mieszkam tam na stałe, a pięć lat temu wyszłam za mąż – mówi K. Chmielewska-Rodriguez. – Gdy świat obiegła informacja o wojnie na Ukrainie, ja i moi przyjaciele nie chcieliśmy być tylko biernymi obserwatorami. Decyzję podjęliśmy praktycznie z dnia na dzień. Rzuciliśmy swoje prace i obowiązki, aby ruszyć z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Dla mnie oraz mojego męża przyjazd do Polski to też okazja do spotkania z rodziną – dodaje.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Magdalena Frydrychowska