Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Pomóż budować żywy pomnik

Oficjalne obchody XIV Dnia Papieskiego rozpoczynają się 11 października i potrwają do 22 października, kiedy to zakończą się liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II.

Oprócz obchodów centralnych organizowanych jest w tym czasie wiele wydarzeń w kraju i na świecie. Gospodarzami akcji są głównie wspólnoty akademickie stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, miasta papieskie, czyli te, które Ojciec Święty odwiedzał podczas pielgrzymek, oraz organizacje zrzeszone w Ogólnopolskim Komitecie Organizacyjnym Dnia Papieskiego.

– Już 12 października podejmiemy refleksję nad tematem świętości w świetle nauczania naszego wielkiego rodaka. W roku kanonizacji nauka świętego i przykład jego życia przemawiać będą do nas szczególnie silnie, czyniąc ten Dzień Papieski wyjątkowym. Tradycyjnie będziemy także łączyć się duchowo z Ojcem Świętym. W tym roku nasza modlitwa wesprze papieża Franciszka w jego trosce o Kościół, świat i każdego człowieka – zaznaczają przedstawiciele FDNT.

W czterech wymiarach

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchody te przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Msze św., nabożeństwa i czuwania modlitewne w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, połączone z medytacją i refleksją nad tekstami św. Jana Pawła II, stanowią osnowę intelektualną i duchową Dnia Papieskiego. Mają one na celu przybliżyć wiernym treści nauczania Ojca Świętego i poszerzać wiedzę o jego pontyfikacie. ...

GU

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł