Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Pomóżmy jej spełnić marzenie

Marlena Kieliszczyk jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum przy Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie. W wieku dwóch lat uległa poważnemu wypadkowi, który na zawsze miał odmienić jej życie.

Odbywającym się w Latowiczu gminno-parafialnym dożynkom towarzyszyła akcja charytatywna „Pomóżmy Marlence”. 

Zaangażowanie i współpraca dziesiątek osób sprawiły, że plan wsparcia rodziców gromadzących środki na zakup protezy lewej ręki dla córki skończył się sukcesem. I mimo że do pełnej kwoty – 90 tys. zł! – wciąż wiele brakuje, ofiarność ludzi dobrej woli pozwala żywić nadzieję, iż finał sprawy będzie pomyślny i zwiększy szanse dziewczynki na lepszą – bardziej samodzielną – przyszłość.

Owoc wspólnego zaangażowania

Przygotowania do zaplanowanej na 15 sierpnia akcji pomocowej – co akcentują Monika Tymińska i Anna Świątek, opiekunki sekcji wolontariackiej „Starszy Brat – Starsza Siostra” w Latowiczu – rozpoczęły się już w czerwcu. Sporządzeniu stosownej dokumentacji towarzyszyło nawiązanie współpracy z rodzicami podopiecznej, jak również osobami chętnymi do zaangażowania się w przedsięwzięcie. W lipcu wraz z Małgorzatą Krupą, opiekunem Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół w Wielgolesie, współorganizatorem akcji, przystąpili do gromadzenia gadżetów przeznaczonych na sprzedaż. Tym sposobem udało się pozyskać m.in. ...

WA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł