Kultura
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Pomóżmy spełnić marzenie o La Scali

13 starszych pań, jak mówią o sobie, z grupy śpiewaczej Białki, marzy, by wyjechać do mediolańskiej opery La Scala i usłyszeć światowej sławy głosy. Możemy im w tym pomóc, wpłacając pieniądze za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Potrzeba 40 tys. zł.

Młodość daje nam przyzwolenie nie tylko do tego, aby mieć marzenia, ale i siłę, by przekształcić je w rzeczywistość. Kiedy myślisz o starszych ludziach, jakie obrazy stają przed twoimi oczami? Przychodnia, rozmowy o lekach, samotność, smutek, zmęczenie? A może pyszne pierogi, kromka chleba z miodem i mlekiem w letnie wieczory pachnące sianem, ciepło babcinych uścisków i niezapomniane bajki czytane ci do snu? Zawsze powtarzałyśmy młodym, że nie tylko warto mieć marzenia, ale i nie rezygnować z nich. Mówiłyśmy to jako matki, babcie, nauczycielki czy członkinie lokalnej, wiejskiej społeczności. Natomiast nigdy nie pozwalałyśmy sobie nawet pomyśleć o tym, że my same też je mamy.

Dlaczego starsi ludzie odbierają sobie prawo do marzeń? My znamy odpowiedź na to pytanie… – czytamy na portalu zrzutka.pl, gdzie swoją zbiórkę nazwały „Przygoda życia po 70-ce”.

 

Kochają śpiewać

Grupę Śpiewaczą Białki tworzy 13 kobiet, które dbają o muzyczną oprawę lokalnych uroczystości i imprez. Uczestniczą w przeglądach i konkursach. Aktywnie działają też w stowarzyszeniu na rzecz mieszkańców swojej miejscowości.

 

To nie wstyd!

Jakiś czas temu zamarzyły o La Scali. „Dwa lata zastanawiałyśmy się, czy poprosić o pomoc. Tak, bo to właśnie o to chodzi ze starością, że często, by coś zrobić, musisz poprosić o pomoc. Zebrałyśmy się w końcu na odwagę, a to wcale nie jest łatwe, by trzynastka starszych pań jednogłośnie doszła do wniosku, że to żaden wstyd. Teraz albo nigdy – pomyślałyśmy, a na naszych twarzach zamiast strachu i wątpliwości pojawił się szczery uśmiech i nadzieja” – piszą, prosząc o wsparcie. „Z tym, że żadna z nas nie zostanie światowej klasy śpiewaczką, musiałyśmy się już pogodzić. Po prostu muzyka sprawia nam ogromną radość. Większość z nas nie miała okazji w swoim życiu wyjechać zagranice – to były inne czasy, nie wszystko było możliwe. Pomóż nam spełnić to marzenie, a nagramy specjalnie dla Was nasz teledysk w Mediolanie”.

Grupę można wesprzeć, wpłacając datki poprzez „zrzutkę”. Szczegóły znajdują się na stronie: zrzutka.pl/przygoda-zycia-po-70tce.

MD