Opinie
Źródło: Archiwum
Źródło: Archiwum

Pomysły na labę

Przed uczniami dwa miesiące letniego wypoczynku. Dla niektórych będzie to czas odkrywania talentów, aktywnego relaksu czy wreszcie nauki samodzielności. Wakacje mogą stać się również okazją do budowania więzi z bliźnimi, ale też z Bogiem. Najważniejsze, aby tych wolnych dni nie wypełniła pustka.

Jak spędzić zatem z pożytkiem wakacyjny czas? Dookoła jest masa propozycji na to, aby letnie kanikuły nie spędzać, zachłystując się jedynie bezczynnością. O najmłodszych mieszkańcach nie zapominają włodarze. Wolny od nauki czas próbują także wypełnić swoimi ofertami instytucje związane z Kościołem.

Wakacje w katolickim duchu

Obozy, rekolekcje czy oazy – to wszystko można znaleźć w ofercie organizacji skupiających młodych ludzi. O aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła, przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad, dba Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Ta zrzeszająca młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat organizacja, zachęca do spędzenia z nią lata. A że w tym roku będzie ono pełne atrakcji, można być pewnym, przeglądając wakacyjne propozycje. Wiekszość oddziałów parafialnych organizuje we własnym zakresie wyjazdy wypoczynkowo-rekolekcyjne w całym kraju. Ofertę otwiera obóz w Broku, połączony z warsztatami tanecznymi, jezykowymi, plastycznymi, a nawet z robotyki. Kolejna propozycja dla młodzieży z całej Polski to „miasteczko modlitewne” w Zabawie. Sześciodniowym rekolekcjom pod namiotami patronować będzie bł. Karolina Kózkówna. W lipcu na Śnieżnicy odbędą się – już po raz kolejny – dni formacyjne dla zarządów, kierownictw i liderów. W sierpniu zaś KSM-owicze wyruszą do tronu Częstochowskiej Matki. Stowarzyszenie zaprasza także na rekolekcje dla mężczyzn i kobiet w Konstancinie-Jeziornej. Ich specyfika polega na tym, że zajęcia odbywają się oddzielnie dla obu płci. Wakacje zakończy Hosanna Festival, czyli przegląd konkursowy zespołów i solistów z kraju i zagranicy, a także swoisty dzień wspólnoty chrześcijańskiej. W tym roku stworzono oddzielną kategorię dla zespołów pielgrzymkowych, aby mogły zaprezentować się na deskach siedleckiego amfiteatru i przypomnieć chociaż w małym stopniu klimat pilegrzymkowego szlaku. ...

Kinga Ochnio

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł