Popisy bialczan

Zespół z Białej Podlaskiej wygrał dwa kolejne mecze po 4:0; Orlęta ugrały tylko punkt.

Rozegrane w minionym tygodniu dwie kolejki w III lidze lubelsko-podkarpackiej przyniosły bardzo dobrą grę zespołu Podlasia Biała Podlaska, a co ważniejsze sześć punktów i aż osiem zdobytych goli. Najpierw bialczanie zagrali w Chełmie z Chełmianką i już po 16 min prowadzili 3:0, a gole zdobyli Adrian Jesionek – dwa i Arkadiusz Maksymiuk. Przewaga gości na początku, jak i w całym spotkaniu, nie podlegała dyskusji. W końcówce Podlasie dobiło walczących o ligowy byt gospodarzy zdobywając czwartą bramkę po strzale Tomasza Gawrońskiego. Podobnie było w spotkaniu ze Stalą Mielec w Białej Podlaskiej. W Chełmie Podlasie potrzebowało 16 min na trzy bramki, w Białej – 36, a w role zdobywców goli wcielili się Adrian Jesionek i dwukrotnie Wojciech Hołoweńko. Dominujący zdecydowanie gospodarze czwartą bramkę zdobyli znów w końcówce po trafieniu Arkadiusza Maksymiuka.

Niestety ostanie dwie kolejki nie były zbyt udane dla niedawnego lidera radzyńskich Orląt. W potyczce z groźnym Izolatorem Boguchwała w Radzyniu wiele się działo. Najpierw prowadzenie objęli goście. Radzynianie wyrównali z rzutu karnego wykonywanego dwukrotnie przez Marka Piotrowicza (pierwszy strzał obronił bramkarz Izolatora, ale sędzia nakazał powtórkę). Po tej sytuacji Izolator musiał grać w 10. Po podyktowaniu rzutu karnego dla gości, boisko za faul musiał opuścić Robert Kazubski i siły się wyrównały. Izolator nie wykorzystał karnego (świetna interwencja Krzysztofa Stężały), ale kilka minut później zdobył zwycięska bramkę. W spotkaniu w Nowej Sarzynie więcej z gry w pierwszej połowie mieli gospodarze i zdobyli prowadzenie. Grające mało przekonywująco do przerwy Orlęta, po zmianie stron zagrały lepiej i zdołały wyrównać po strzale Jurija Mychalczuka, który wykorzystał podanie Piotra Zmorzyńskiego. Ponadto blisko zdobycia gola był Piotrowicz i Mychalczuk. W końcówce Unia miał dwie bardzo dobre okazje na gola, na szczęście dla radzynian nie potrafiła ich wykorzystać.

III liga

lubelsko-podkarpacka

23 kolejka

Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska 0:4 (0:3)

Bramki: Jesionek 10,12, Maksymiuk 15, Gawroński 84

Podlasie: Wasiluk (83 Baczewski) – Bojarczuk, Mirończuk, Adamiuk, Jędrzejuk, Maksymiuk, Litwiniuk, Jesionek, Sobiczewski, Gawroński, Hołoweńko (71 Sawtyruk). Trener: Gieworkian.

Orlęta Radzyń Podlaski – Izolator Boguchwała 1:2 (0:1)

Bramki: Piotrowicz 68 (k.) – Adamczyk 19, Wyburczy 78

Orlęta: Stężała – Wróblewski (82 Struk), Kazubski, Borysiuk, Kuśmirek, Piotrowicz, Ptaszyński (46 Pliszka), Wójcik, Mychalczuk, Puła (75 Krośko), Danielak. Trener: Grzesiak.

Pozostałe wyniki:

Polonia Przemyśl – Unia Nowa Sarzyna 2:1, Avia Świdnik – Stal Kraśnik 1:0, Stal Mielec – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:0, KS Zaczernie – Karpaty Krosno 0:0, Partyzant Targowiska – Strumyk Malawa 1:0, Stal Sanok – Siarka Tarnobrzeg 0:1