Sport
Popisy golkiperów

Popisy golkiperów

Podlasie wygrywa w Lubartowie, Huragan remisuje w Rejowcu, słaba skuteczność Sokoła powodem kolejnej porażki.

Lewart – Podlasie 0:1

Lepiej rozpoczęli goście, którzy w pierwszym kwadransie – za sprawą najpierw Michała Magiera, potem Patryk Magiera – mieli dwie okazje bramkowe. W następnych minutach mecz się wyrównał i toczył w środkowej strefie boiska. Po zmianie stron oba zespoły zagrały bardzo zdecydowanie. Była walka i okazje z obu stron, zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Szczęście uśmiechnęło się do Podlasia. W 82 minucie, po rzucie wolnym bitym z około 25 metrów, Marcin Korneluk zdobył zwycięską bramkę dla swojego zespołu. W zespole z Białej Podlaskiej bardzo dobrze bronił Yakimow.

Sparta – Huragan 0:0

Goście nastawili się od początku na grę z kontry. W pierwszej części mecz miał wyrównany przebieg. Chociaż atakujący gospodarze mieli okazje, to bardzo dobrze bronił Sergiej Czerepienko. Obronił nawet rzut karny bity przez Ziarkowskiego po – zdaniem arbitra – faulu Szomana. Po zmianie stron wzrosła przewaga gospodarzy, zwłaszcza od 55 minuty, kiedy to boisko musiał opuścić Kwaśniewski po drugiej żółtej kartce. Na wysokości zadania stanął jednak bramkarz Huraganu, broniąc zaciekle w kilku groźnych sytuacjach. Goście mieli okazję, po której Szoman nie zdobył gola. Będąc przed pustą bramką, trafił bowiem w swojego kolegę z zespołu Mazura.

Orion – Sokół A. 1:0

Mecz wyrównany, ale więcej okazji na zdobycie goli mieli goście. Niestety, po raz kolejny w zespole z Adamowa zawiodła skuteczność strzelecka. Adamowianie mieli przynajmniej cztery okazje bramkowe. W pierwszej części nie wykorzystał jej Matuszewski. Po zmianie stron sytuację sam na sam z bramkarzem miał też Szymański, a z wolnego groźnie uderzał D. Dzido. Jedyna bramka padła w 35 minucie po błędnej ocenie strzału z rzutu wolnego zawodnika gospodarzy przez obrońców gości.

IV liga lubelska

17 kolejka

Lewart Lubartów – Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:0). Bramka: Korneluk 82.

Podlasie: Yakimow – Bojarczuk, Jarzynka, Woroniecki, Szendel, M. Magier (89 Świderski), Mirończuk, Litwiniuk (58 Więcierzewski), P. Magier, Korneluk, Sobiczewski (88 Jaszczyński). Trener: Dariusz Banaszuk.

Sparta Rejowiec – Huragan Międzyrzec 0:0.

Huragan: Czerepienko – Cap, Brysztan (35 J. Szczepaniuk), Szoman, Tusz, Różański, Lesiuk, (88 Chromik), A. Szczepaniuk, Wej, Korniluk (55 Kwaśniewski), Mazur (75 Osiej). Trener: Robert Różański.

Orion Niedrzwica Duża – Sokół Adamów 1:0 (1:0).

Sokół: Osial – Bychowski, R, Dzido, A. Nowicki, Struski, P. Dzido, Cybul (70 Ambroziak), D. Dzido, Gajownik (85 Świderski), Wrzosek, (46 Szymański), Matuszewski. Trener: Adrain Nowicki.

Andrzej Materski