Aktualności
Posłuchać przyrody

Posłuchać przyrody

W gminach nadbużańskich pojawiły się specjalne tuby do słuchania dźwięków przyrody wraz z tablicą. Elementy małej architektury zostały wykonane w ramach projektu „Łączy nas Bug - utworzenie dwóch transgranicznych szlaków kajakowych”.

Liderem działania jest gmina Drohiczyn. Gminy partnerskie do oznakowania szlaku kajakowego rzeki Bug i miejsc postoju megafonów dokładają 10% ogólnej kwoty. Tuby pojawiły się w Drohiczynie, Kodniu, Sławatyczach, Orchówku, Kuzawce, Różance, Pratulinie i Woli Uhruskiej.

W ramach realizacji projektu zaplanowano wyznaczenie i inwentaryzację transgranicznych szlaków turystycznych polsko-białorusko-ukraińskich. Jeden z nich to szlak kajakowy od miejscowości Werchabuż na Ukrainie przez Bug graniczny do gminy Wyszków w Polsce – w sumie ok. 700 km. Drugi to szlak na kanale Dniepr-Bug i rzece Muchawiec – od białoruskiej miejscowości Bielin do Brześcia (w sumie ok. 100 km). Projekt zakłada również utworzenie centrów turystyki kajakowej w Sokalu, Bielinie i Drohiczynie.

JS