Kościół
Źródło: DREAMSTIME
Źródło: DREAMSTIME

Posłuszni woli Ojca

Boga nie można zwieść obietnicami, pozorami, układnym potwierdzeniem, że zgadzamy się Nim. Bóg patrzy na czyny człowieka. To one potwierdzają „credo” wyznane słowami. To one nadają wartość naszym zapewnieniom o miłości i wierności.

Przypowieść o dwóch synach (Mt 21,28-32)

Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy! Ten odpowiedział: Idę, panie!, lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: Nie chcę. Później jednak opamiętał się i poszedł. Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca? Mówią Mu: Ten drugi. Wtedy Jezus rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć (Mt 21,28-32).

Kontekst przypowieści

Przypowieść o dwóch synach znajdujemy wyłącznie u św. Mateusza, który zaczerpnął ją z tradycji ustnej, sięgającej samego Chrystusa.

Przypowieść o dwóch synach rozpoczyna tryptyk przypowieści, w których Jezus mówi o konflikcie z przywódcami judaizmu. ...

ks. Zbigniew Sobolewski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł