Postraszyli faworytów

Drużyny MKK i SKK Siedlce stoczyły wyrównane spotkania czołowymi zespołami TBLK i I ligi mężczyzn.

Spotkanie koszykarek MKK Siedlce z aktualnymi wicemistrzyniami Polski zespołem CCC Polkowice mogło się podobać zarówno jeżeli chodzi o poziom spotkania, jak i emocje, które były praktycznie niemal do końca meczu. Pierwszą kwartę lepiej zaczęły siedlczanki, wychodząc na prowadzenie 8:4. Zespół z Polkowic odrobił straty i po 10 min wygrywał 22:19.

W drugiej kwarcie CCC prowadziło już różnicą 15 punktów. Jednak MKK odrobił część strat i do przerwy przegrywał 30:41. Podopieczne trenera Teodora Mołłowa dobrze radziły sobie też w kolejnej kwarcie, zmniejszając prowadzenie rywalek do sześciu punktów – 59:53.Ostanią kwartę MKK zaczął świetnie i doprowadził do remisu 59:59, jednak polkowiczanki szybko zwarły szyki, zdobywając w ostatnich 7 min 20 punktów przy trzech zespołu z Siedlec, i wygrały ostatecznie 79:62.

Miasto Szkła w opałach

Osłabieni kadrowo siedlczanie (kontuzje trzech zawodników) raczej skazani byli na niepowodzenie w spotkaniu z drużyną, która jeszcze nie przegrała w lidze. Tymczasem w pierwszej kwarcie lepsi byli goście, którzy wygrali tę część spotkania 17:15. W kolejnych minutach gospodarze zaprezentowali dużą skuteczność rzutów z dystansu, wychodząc po pierwszej połowie na prowadzenie 41:34. Z kolei w trzeciej kwarcie bardzo dobra gra SKK w obronie sprawiła, że przed na tablicy pojawił się remis 53:53. W dalszej części meczu drużyna z Siedlec nawet wyszła na prowadzenie 60:57, ale w ekipie Miasta Szkła znów dobrze zafunkcjonowały rzuty z dystansu, co zadecydowało o wygranej gospodarzy 84:72.

Ekstraliga kobiet

8 kolejka

MKK Siedlce – CCC Polkowice 62:79 (19:22, 11:19, 23:18, 9:20).

MKK: Zarycka 16, Brookes 14, Bibrzycka 12, Demirović 8, Mukosiej 6, Jaeschke 4, Butler 2, Tomiałowicz. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: Basket Gdynia – Artego Bydgoszcz 60:98, Wisła Kraków – Basket Konin 88:49, Energia Toruń – Widzew Łódź 86:63, ROW Rybnik – AZS UMCS Lublin 86:68, Ślęza Wrocław – AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 72:76.