Postraszyły wiceliderki

Siedlecki MKK po dobrym meczu uległ nieznacznie Artego w Bydgoszczy. Koszykarze SKK doznali wysokiej porażki w Gliwicach.

Koszykarki MKK Siedlce były bliskie sprawienia sporej niespodzianki, a taką z pewnością stałoby się zwycięstwo z aktualnymi wiceliderkami tabeli.

Trener Teodor Mołłow, oceniając spotkanie w Bydgoszczy, stwierdził, że na porażkę jego drużyny wpływ miała postawa koszykarek MKK w pierwszych minutach oraz końcówce spotkania. Siedlczanki zaczęły mecz słabo, w konsekwencji czego po 3 min przegrywały już 0:11. Jednak jeszcze w pierwszej kwarcie pozbierały się i odrobiły znaczą część strat, ulegając na jej koniec 17:22. W drugiej kwarcie najpierw wyrównały stan meczu na 22:22, potem – od wyniku 24:24 – zaczęły zdobywać przewagę, prowadząc do przerwy 41:33. Podczas przerwy zespół z Bydgoszczy długo nie wychodził na parkiet, co rodziło podejrzenie, że trener ma sporo do powiedzenia swoim koszykarkom. Po zmianie stron oba zespoły w ciągu 4 min potrafiły zdobyć tylko po 2 pkt. W kolejnych minutach Artego zdołało odrobić znaczą część strat i przegrywało przed ostatnimi 10 min 52:53. Po 2 min i 20 s czwartej kwarty zespół z Bydgoszczy wyszedł na prowadzenie 57:56, uzyskując z czasem nawet 10 pkt przewagi. MKK zdołał jeszcze odpowiedzieć i na 52 s przed końcem meczu przegrywał zaledwie 70:73. Nie dał jednak rady zmienić ostatecznego wyniku meczu. Słaba skuteczność W kolejnym meczu o ligowe punkty w siedleckim SKK zawiodła skuteczność i to ona w dużej mierze zadecydowała o przegranej z GTK. Początek w meczu w Gliwicach był wyrównany do stanu 10:9 na korzyść gospodarzy. W drugiej części pierwszej kwarty GTK zagrał zdecydowanie lepiej, uzyskując 11 pkt przewagi (24:13). Druga kwarta miała dziwny przebieg, bowiem siedlczanie w ciągu 4 min i 15 s zdobyli 11 pkt z rzędu i doprowadzili do remisu 24:24. Niestety, do końca tej części meczu – przez ponad 6 min – nie zdołali trafić do kosza. Nie błysnęli też gliwiczanie, którzy potrafili uzyskać tylko 4 pkt. Kolejna odsłona spotkania była wyrównana do wyniku 30:27 na korzyść GTK, który na koniec kwarty prowadził już 50:38. W czwartej kwarcie przewaga drużyny z Gliwic urosła do 28 pkt i na tablicy pojawił się wynik 70:42. Na szczęście w końcówce koszykarzom z Siedlec udało się zmniejszyć przewagę gospodarzy. Ostatecznie przegrali w Gliwicach 51:72.

Ekstraliga kobiet

17 kolejka
Artego Bydgoszcz – MKK Siedlce 75:70 (22:17, 11:24, 19:12, 23:17) MKK: Bibrzycka 16, Mukosiej 15, Demirović 13, Ristić 9, Zarycka 5, Jujka 6, Brooks 4, Koperwas 2. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: Widzew Łódź – AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 59:69, ROW Rybnik – Ślęza Wrocław 64:72, AZS UMCS Lublin – Wisła Kraków 61:103, Energa Toruń – CCC Polkowice 64:67, Basket Gdynia – Basket Konin 95:62.