Region
Źródło: xMCZ
Źródło: xMCZ

Potrzeba nam mobilizacji

Dwustu działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z siedleckiego subregionu wzięło udział w spotkaniu noworoczno-opłatkowym, które odbyło się 9 stycznia.

Rozpoczęła je Eucharystia pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego sprawowana w katedrze siedleckiej. W Mszy św. uczestniczyli posłowie Krzysztof Tchórzewski, Bogusław Kowalski, Henryk Kowalczyk, senator Waldemar Kraska, władze miasta Siedlce na czele z prezydentem Wojciechem Kudelskim i jego zastępcą Jarosławem Głowackim, radni miasta Siedlce, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy oraz goście z powiatów: siedleckiego, łosickiego, sokołowskiego, łukowskiego i garwolińskiego.

Kierować się Bożą sprawiedliwością

– Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia i otwiera etap publicznej działalności Jezusa Chrystusa. Chrzest Jezusa w Jordanie objawia nową sprawiedliwość, która wyzwala człowieka z niewoli grzechu – mówił w homilii bp Z. Kiernikowski. Zwracając się do obecnych parlamentarzystów i działaczy PiS kontynuował: – Dla chrześcijan, którzy w społeczeństwie pełnią funkcję przewodniczenia, nie wystarczy kierowanie się ludzkim wymiarem sprawiedliwości, o którym myślał Jan Chrzciciel. Potrzebne jest przeżycie sprawiedliwości Bożej, objawionej w Jezusie Chrystusie. W naszym społeczeństwie mamy wiele emblematów chrześcijańskich, ale czy widzimy niebo otwarte i mamy w sobie Ducha Jezusa Chrystusa? – pytał. – Wielu z nas nie ma odwagi stanąć jak Jezus przed Janem Chrzcicielem i powiedzieć: „Pozwól, by spełniła się cała sprawiedliwość”. Dlatego potrzebujemy inicjacji chrześcijańskiej, czyli wprowadzenia w tajemnicę Jezusa Chrystusa. Nie wystarczy mówić, że jest dobrze. W chrześcijaństwie chodzi o objawienie się sprawiedliwości Bożej w kontekście ludzkiej przewrotności i niesprawiedliwości. Chrześcijanin to człowiek, który w mocy Ducha Jezusa Chrystusa bierze na siebie niesprawiedliwość i żyje w przebaczeniu – nauczał biskup.

Dalsze uroczystości odbyły się w bursie św. Stanisława Kostki. Zgromadzonych działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz zaproszonych gości powitał Jarosław Głowacki – pełnomocnik PiS miasta Siedlce i zastępca prezydenta Siedlec. Podczas spotkania nie zabrakło okolicznościowych przemówień. Głos zabrał m.in. prezydent Siedlec Wojciech Kudelski oraz poseł Krzysztof Tchórzewski, który zwrócił uwagę, że miniony rok obfitował w trudne doświadczenia. – Ponad połowę osób, które zginęły w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, znałem osobiście. Nasze kierownictwo w partii zostało mocno osłabione. Obecna sytuacja w Polsce zaczyna przerażać. Prowadzone przez rząd negocjacje wskazują, że w ciągu najbliższych dwóch lat ceny energii elektrycznej w Polsce będzie ustalał rząd Niemiec i Szwecji. Na ceny paliw będą oddziaływały firmy rosyjskie i niemieckie. W podobnej sytuacji znajdą się polskie kopalnie, gdzie cenę węgla będzie ustalał rząd Czech. Media milczą, że od maja rząd nie przekazał kolei potrzebnych dotacji i nie było środków na remont wagonów. W Polsce szerzy się neokapitalizm. Dlatego potrzebna jest nam mobilizacja. Starajmy się, by Polacy byli dobrze poinformowani o obecnej sytuacji w państwie, byśmy mogli dobrze się przygotować do nadchodzących wyborów i je wygrać – mówił poseł K. Tchórzewski.

Po nim głos zabrali także poseł Bogusław Kowalski i senator Waldemar Kraska. Dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd i agapa zakończyły spotkanie noworoczno-opłatkowe środowisk prawicowych.

ks. Mateusz Czubak