Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Potrzebna nam mocna wiara

Do trwania w wierności Bogu gorąco zachęcał uczestników VI Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn bp Kazimierz Gurda, powołując się na tę ufność i wiarę, jaką mieli w sobie bł. Męczennicy Podlascy.

Na spotkanie w Pratulinie, którego hasło stanowiło czytelne nawiązanie do trwającego Jubileuszu Miłosierdzia - Miłosierni jak Ojciec - przyjechała w niedzielę, 2 października, silna reprezentacja: ojcowie z synami i dziadkowie z wnukami, dowodząc, że z miejsca uświęconego męczeńską śmiercią unitów można - i trzeba! - czerpać siłę i umocnienie. Powitali ich pasterze diecezji siedleckiej - biskupi Kazimierz Gurda i Piotr Sawczuk. Pielgrzymkę rozpoczęła konferencja zatytułowana: O miłosierdziu po męsku.

Wygłosił ją ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach ks. kan. Krzysztof Skwierczyński. Mężczyźni wzięli również udział w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, odprawionym przy relikwiach Męczenników Podlaskich, modląc się w intencjach ogólnych oraz osobistych. Mieli również okazję wysłuchać świadectw nawrócenia, którymi podzieliło się kilku panów.

Centralny punkt pielgrzymki – Mszę św. odprawioną o 12.00 pod przewodnictwem bp. K. Gurdy – poprzedziło powitanie wszystkich przybyłych pielgrzymów, grup i reprezentacji parafii diecezji przez ks. Jacka Guza, proboszcza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła i kustosza pratulińskiego sanktuarium. – Cieszę się ogromnie z waszej obecności – mówił. ...

LA

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł